R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41686755 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
10 czerwiec - Turek

 

Turek  udanie zadebiutował

w Wielkopolskiej Lidze Masters Thule 2007

 

Niedziela 10 czerwca była bardzo oczekiwana przez entuzjastów kolarstwa górskiego w Wielkopolsce - startujących w Lidze Masters Thule 2007. Po ponad miesięcznej przerwie, wypełniły ją zawody i maratony organizowane przez firmę LangTeam, najlepsi specjaliści MTB naszego regionu pojawili się w niedzielę w Turku, na zaproszenie Dariusza Mikołajewskiego - prezesa Turkowskiego Towarzystwa Cyklistów. Wyścig mastersów zakończył się sensacyjnie: wygrał go Zbigniew Górski z Chełmna.


Sześć pań startowało w kategorii masters. Wygrała Małgorzata Zellner. Z lewej radny Zdzisław Wojtkowiak, z prawej prezes TTC Dariusz Mikołajewski.

Warto było przyjechać do tego 35-tysięcznego miasta, poznać fragment lasu wokół wzniesienia Grebera, startować i ścigać się na rundach o długości 5200 metrów. Takie pokonywały zawodniczki i zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych - z wyjątkiem dzieci do lat dziesięciu.


Najmłodsi przed startem.

Najmłodsi mieli krótszą rundę, bo tylko 800 metrów, i 1600 metrów do pokonania. Zwycięską dziewczyną, jedyną zresztą na trasie, okazała się Maria Adamska (Turek). Wśród chłopców (dziesięciu startujących) triumfował 9-letni Eryk Ostrowski z Wrześni przed kuzynami - Jakubem i Bartoszem Zaworskimi.

Wśród młodziczek triumfowała Dominika Borkowska (dzień wcześniej wygrała zawody w Naramowicach). Młodzicy jechali jedną rundę i od początku do końca o pierwsze miejsce zacięcie walczyli Mateusz Jagiełka z Leszna i Piotr Tomczak z Wrześni. Wygrał ten pierwszy, Piotr Tomczak był drugi, trzeci zaś Bartłomiej Dąbrowa z Piły.


Mateusz Jagiełka z Leszna wygrał wyścig młodzików.

Najważniejszym zawsze wyścigiem jest rywalizacja mastersów. Tak, jak w poprzednich edycjach - w Puszczykowie i na poznańskiej Cytadeli - startowali oni wspólnie, bez podziału na kategorie. Sędziowie ustawili ich piątkami, pierwszą stanowili ci najlepsi - Adam Ostrowski, Paweł Bober, Rafał Łukawski, Zbigniew Górski, Andrzej Kiejnowski.


Od lewej: Zbigniew Górski, Paweł Bober (503), Adam Ostrowski (501), Rafał Łukawski (570) i Andrzej Kiejnowski (516).

Tym razem mastersi (50 startujących) mieli do pokonania cztery rundy o dlugości 5200 metrów każda. Od startu trzeba było jechać ponad 200 metrów w górę, później następował rytm zjazdów i podjazdów w okolicy wzniesienia Grebera. Na jednej rundzie wielkość przewyższeń wynosiła 75 metrów.

Od początku na czele jechał Zbigniew Górski z Chełmna, numer startowy 532. Za nim jak cień podążali Paweł Bober i Rafał Łukawski z Poznania. Taka była kolejność po pierwszej rundzie, po drugiej, po trzeciej i wreszcie na mecie. Czwarte miejsce zajął Piotr Nowacki z Piły (niespodzianka in plus), piąte Adam Ostrowski z Warszawy, szóste - Zbigniew Jędrzejczak z Kórnika.


Zbigniew Górski przed Pawłem Boberem i Rafałem Łukawskim.

Na mecie Zbigniew Górski był bardzo uradowany. - W tym roku przejechałem już kilka tysięcy kilometrów. Pracuję na PKP, jestem mechanikiem i kocham jazdę na rowerze. To mój największy sukces. Cieszę się bardzo, że udało mi się wygrać, pokonać utytułowanych kolarzy mastersów z Wielkopolski.

Mastersi wyniki - bez podziału na kategorie


Władze TTC, radny Zdzisław Wojtkowiak, prezes TKKF "Pałuki" Wojciech Gogolewski oraz ośmiu najlepszych mastersów zawodów w Turku.

1. Zbigniew Górski
2. Paweł Bober
3. Rafał Łukawski
4. Piotr Nowacki
5. Adam Ostrowski
6. Zbigniew Jędrzejczak
7. Wojciech Jurasz
8. Piotr Zellner
9. Artur Spławski
10. Zdzisław Baran


Rafał Łukawski (570) przed Piotrem Nowackim na mecie.

 

Masters I (30-39 lat)

1. Zbigniew Górski
2. Paweł Bober
3. Rafał Łukawski
4. Piotr Nowacki
5. Adam Ostrowski
6. Piotr Zellner

 

Masters II (40-49 lat)

1. Zbigniew Jędrzejczak
2. Wojciech Jurasz
3. Artur Spławski
4. Tomasz Kaczmarek
5. Krzysztof Sobieraj
6. Sławomir Graczyk

 

Masters III (50-59 lat)

1. Zdzisław Baran
2. Franciszek Sawicki
3. Lech Przybylski
4. Grzegorz Napierała
5. Sławomir Warach
6. Marian Hapke


 


Zawodnicy elity przed startem. Radek Lonka na rowerze z numerem startowym 401.

 

Wyścig elity, pięć rund po 5200 metrów, wygrał w imponującym stylu Radosław Lonka z Wrześni. Już na pierwszym okrążeniu zdobył nad rywalami znaczną przewagę, którą powiększał na każdej kolejnej rundzie. Zawodnik ten, 27 lat, wydaje się być w życiowej formie. Dobrze wypadł na wszystkich pięciu edycjach SkodaAuto Grand Prix MTB, wygrał też dwa razy maratony Skandia, średni dystans, w Warszawie i Białymstoku. Swym zwycięstwem w Turku ugruntował miano niepokonanego zawodnika MTB w Wielkopolsce.

 

Elita wyniki

1. Radosław Lonka
2. Artur Kozal
3. Paweł Ławiak
4. Michał Sadowski
5. Robert Syc
6. Sebastian Dobrowolski

Wyścig orlików wygrał Jakub Osuch przed Bartoszem Brzezińskim i Dariuszem Rosiakiem.


Bartosz Brzeziński jedzie po drugie miejsce w kategorii orlików.

 

Najlepszym juniorem w Turku był Wojciech Baranowski przed Łukaszem Szponderem i Mateuszem Rybakiem. Miejsca od 4 do 6 zajęli: 4. Dawid Nowicki, 5. Kamil Buczkowski, 6. Sebastian Swat. Startowało pięć juniorek: 1. Agata Ignaszak, 2. Katarzyna Jańczak, 3. Agnieszka Torba, 4. Anna Kaszuba, 5. Natalia Zubrzycka.

Jedyną juniorką młodszą była Dorota Rutkowska z Chełmna. Natomiast juniorzy młodsi (2x5200 metrów) toczyli zaciętą rywalizację o zwycięstwo. Wygrał o przysłowiowe koło Oskar Pluciński z Konina przed Patrykiem Gogolewskim z Wągrowca. Trzeci był Konrad Krzyżanek z Puszczykowa przed Danielem Janasikiem, Marcinem Kowalczykiem i Tomaszem Wachowiakiem.

Wyścig pań wygrała Elżbieta Spławska przed Agnieszką Dróżdż. Na start w kategorii kobiety masters zdecydowało się 6 pań. Wygrała Małgorzata Zellner przed Jolantą Gałązką (obie Corratec Team Poznań), trzecia była Bogumiła Krzyżanek z Puszczykowa. Czwarte miejsce wywalczyła Edyta Swat, piąte Kinga Zozulińska, szóste Ewa Jesiołowska.


Kibice na trasie niedzielnych zawodów w Turku.

Wyścig superamatorów wygrał Krzysztof Pietrzak przed Sławomirem Bączykiem.

Puchary, dyplomy i nagrody najlepszym zawodnikom wręczali: prezes Turkowskiego Towarzystwa Cyklistów Dariusz Mikołajewski, wiceprezes TTC Tadeusz Oblizajek i radny powiatu turkowskiego Zdzisław Wojtkowiak.

Były też losowane nagrody, aż kilkadziesiąt - w miłej atmosferze, w piknikowej scenerii. Turek zadebiutował w Wielkopolskiej Lidze Masters Thule 2007 udanie, w czym przede wszystkim duża zasługa Dariusza Mikołajewskiego i skupionych wokół niego pasjonatów kolarstwa.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL