R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41309966 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
17 czerwiec - Chodzież

 

Wielki dzień Romana Kołodziejczyka

 

To był piękny dzień dla Romana Kołodziejczyka. Chodzieżanin, lat 40, co tu dużo mówić, był w niedzielę 17 czerwca jednym z głównych bohaterów czwartej edycji Wielkopolskiej Ligi Masters Thule 2007, która odbyła się w Chodzieży właśnie. W Parku 3 Maja, na terenach nieopodal Jeziora Strzeleckiego. Z udziałem prawie 150 zawodniczek i zawodników z całego kraju.

Chodzież w tym roku, za sprawą zaangażowania władz miejskich z burmistrzem Jackiem Gurszem na czele, gościła w dniach 28 i 29 kwietnia najlepszych kolarzy górskich naszego kraju. Byli także zawodnicy z innnych krajów - Rosjanie, czy utytułowany Ukrainiec Serhij Rysenko. W sobotę 28 kwietnia odbyły się zawody SkodaAuto Grand Prix MTB, w niedzielę 29 kwietnia Skandia Maraton MTB. Obie imprezy organizował Czesław Lang. Przez te dwa dni Chodzież była rowerową stolicą Polski.

W niedzielę 17 czerwca Chodzież znów gościnnie powitała kolarzy górskich, z tym jednak, że w innej swej okolicy - nad Jeziorem Strzeleckim.

Każda kolejna edycja WLM Thule 2007, to nowe emocje i nowi bohaterowie. Tym razem w roli głównej wystąpił Roman Kołodziejczyk, chodzieżanin, wspaniały kolarz górski, ikona swego miasta i Wielkopolski, jeśli chodzi o kolarstwo górskie.


Mastersi na starcie. Roman Kołodziejczyk z numerem 602.

- 18 razy przejeżdżałem trasę nad Jeziorem Strzeleckim. Ja ją wyznaczałem i to tak, by była ciekawa, trudna i niezbyt długa - to słowa Romana Kołodziejczyka, który w podchodzieskim lesie zna prawie każdą dróżkę, ścieżkę, prawie każdy kamień.


Roman Kołodziejczyk (602) z rodziną, kolegami z bezdroży, przyjaciółmi i wiceburmistrzem Chodzieży Piotrem Witkowskim.

W niedzielę na starcie stanęło 66 mastersów. Pierwsza szóstka to ci najlepsi. A zatem Roman Kołodzieczyk (602), Adam Ostrowski (501) z Warszawy, Zbigniew Górski (532) z Chełmna, Paweł Bober (503) z Poznania, Rafał Łukawski (570) z Poznania i Andrzej Kiejnowski (516) z Radomina.


66 mastersów rozpoczęło rywalizację.

Za nimi w drugim rzędzie: Zdzisław Baran (701), Mateusz Langowski (508), Tomasz Kaczmarek (605), Andrzej Michniak (579), Zbigniew Jędrzejczak ((606), Piotr Zellner (548).

Mastersi w Chodzieży, jak i podczas poprzednich edycji WLM Thule 2007, startowali razem. I mieli do pokonania 5 rund o długości 3800 metrów każda. Najszybciej na trasę ruszył Rafał Łukawski, ale mniej więcej w połowie dystansu rytm jazdy pozostałym narzuciła trójka kolarzy: Kołodziejczyk, Górski, Łukawski. Na ostatnią rundę jako pierwszy wjechał chodzieżanin, za nim zawodnik z Chełmna, Łukawski jako trzeci.

Trasa została tak wyznaczona, by zawodnicy mogli się pokazywać kibicom ze wszystkich stron. Na tych ostatnich metrach jako pierwszy jechał Roman Kołodziejczyk, za nim jak cień podążał Zbigniew Górski. I tak było do ostatnich trzystu, dwustu, stu metrów. Finisz w wykonaniu tych zawodników przypominał jazdę szosowców. Wygrał Roman Kołodzieczyk, drugi był Zbigniew Górski, trzecie miejsce zajął Rafał Łukawski.


Roman Kołodziejczyk na mecie. Za nim Zbigniew Górski.

Kołodziejczyka do sukcesu wiódł, co jest nie bez znaczenia, doping żony Doroty, syna Bartosza, także teściów, jak również przedstawicieli miejscowych władz z wiceburmistrzem Piotrem Witkowskim i przewodniczącym Rady Miasta Chodzieży Maciejem Szumińskim na czele.

 

Mastersi wyniki - bez podziału na kategorie

 

1. Roman Kołodziejczyk
2. Zbigniew Górski
3. Rafał Łukawski
4. Paweł Bober
5. Andrzej Michniak
6. Norbert Łysiak
7. Adam Ostrowski
8. Mateusz Langowski
9. Zbigniew Jędrzejczak
10. Tomasz Kaczmarek


Andrzej Kiejnowski (516) z Radomina na podbiegu.

 

 

Masters I (30-39 lat)

 

1. Zbigniew Górski
2. Rafał Łukawski
3. Paweł Bober
4. Andrzej Michniak
5. Norbert Łysiak
6. Adam Ostrowski

 

Mastersi II (40-49 lat)

 

1. Roman Kołodziejczyk
2. Zbigniew Jędrzejczak
3. Tomasz Kaczmarek
4. Krzysztof Sobieraj
5. Wojciech Jurasz
6. Maciej Pawiński

Mastersi III (50-59 lat)


Radna miasta Chodzieży Beata Chmielewska i pięciu najlepszych mastersów kategorii M3.

1. Zdzisław Baran
2. Jerzy Kaźmierczak
3. Krzysztof Torzyński
4. Franciszek Sawicki
5. Jacek Wichłacz
6. Kazimierz Kowalski

 

Wyścig elity, 6 razy po 3800 metrów, rozpoczynał się podczas gwałtownej ulewy, odgłosach burzy i przecinających niebo błyskawicach. Od początku na czele jechali Radosław Lonka (1980) z Wrześni i młodszy od niego o 8 lat Krzysztof Maciejewski (tegoroczny maturzysta) - też z Wrześni. W niewielkiej odległości za nimi pedałował Jarosław Dąbrowski (1983) z Laskowic. I tak ta trójka zmierzała na finisz. W okolicach amfiteatru cała trójka jechała prawie razem. Ostatni kilometr był popisem Lonki (dzień wcześniej wygrał maraton w Ustroniu - Beskid Śląski), który zdecydowanie przyspieszył i wygrał wyścig ze znaczną przewagą. Drugi na mecie zameldował się Jarosław Dąbrowski, trzeci - Krzysztof Maciejewski.


Dariusz Boberski, przewodniczący Komisji Budżetowej Rady Miasta Chodzieży, i sześciu najlepszych zawodników kategorii elita.

 

Elita - wyniki

 

1. Radosław Lonka
2. Jarosław Dąbrowski
3. Krzysztof Maciejewski
4. Aleksander Dorożała
5. Radosław Tecław
6. Marcin Nowak

 

Wyścig juniorów (5x3800 metrów) zdecydowanie wygrał Borys Góral z Uczniowskiego Klubu Sportowego Solano Sport z Piły. Kolarz ten, rocznik 1990, od ostatniego zakrętu do linii mety biegł z rowerem nad głową - wiedząc aż nadto dobrze, że nikt mu zwycięstwa już nie odbierze.

 

Juniorzy - wyniki

1. Borys Góral
2. Wojciech Baranowski
3. Łukasz Szponder
4. Daniel Rutkowski
5. Kamil Buczkowski
6. Dawid Nowicki


Reprezentanci władz miasta Chodzieży z pięcioma paniami kategorii masters. Zwyciężczyzni Małgorzacie Zellner towarzyszy córka Sylwia.

 

W wyścigu pań masters wystartowało sześć pań. Wygrała Małgorzata Zellner z Poznania przed Jolantą Gałązką (Kórnik) i Bogumiłą Krzyżanek (Puszczykowo). Miejsca od 4 do 6 zajęły: 4. Edyta Swat, 5. Sylwia Ogórkiewicz, 6. Kinga Zozulińska.

Rywalizację kobiet wygrała Marta Gogolewska z Wągrowca (Corratec Team), studentka Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa - specjalność stosunki międzynardowe. Druga byłą Elżbieta Spławska, trzecia - Katarzyna Kasperczyk, czwarta - Sara Urbanowicz.

Wśród juniorek kolejność była nastepująca: 1. Agata Ignaszak (Września), 2. Katarzyna Jańczak, 3. Agnieszka Torba. Trzy najlepsze młodziczki to: 1. Dominika Borkowska (Tarnowo Podgórne), 2. Justyna Winiarska, 3. Jagoda Urbanowicz.


Michał Górniak z Piły wygrał wyścig juniorów młodszych.

Bardzo ciekawy był wyścig juniorów młodszych, którzy na trzech rundach stoczyli zaciętą walkę o zwycięstwo. Wygrał, dopingowany przez rodziców - Władysławę i Mirosława Górniaków, Michał Górniak z Piły (UKS Solano Sport). Drugi był Arkadiusz Nowacki ze Złotowa, trzeci Oskar Pluciński z Konina. Kolejne miejsca zajęli: 4. Patryk Krauze, 5. Patryk Gogolewski, 6. Arkadiusz Nowicki.


Wystartowali młodzicy. Pierwszy z lewej Piotr Tomczak z Wrześni.

Młodzicy jechali dwie rundy. Od początku prowadził Mateusz Jagiełka z Leszna, ale w połowie drugiego okrążenia wyprzedził go Piotr Tomczak (Września) i on też wygrał. Drugi był Mateusz Jagiełka, trzeci - Bartłomiej Dąbrowa z Piły (UKS Solano Sport), czwarty - Marcin Rutkowski, piąty - Radosław Zaworski, szósty - Tomasz Zozuliński.

Wyścig żaków wygrał Wojciech Wilgus przed Jakubem Zaworskim, Dawidem Wieczorkiewiczem i Kacprem Pietrzakiem.


Eryk Ostrowski, pierwszy z lewej, jedzie po swój kolejny sukces.

Rywalizowała także szóstka dzieci: Sylwia Zellner oraz chłopcy, którzy wjeżdżali na metę w takiej oto kolejności: 1. Eryk Ostrowski, 2. Mikołaj Budny, 3. Bartosz Zaworski, 4. Hubert Zellner, 5. Mikołaj Bączyk.

Czwarta edycja Wielkopolskiej Ligi Masters Thule 2007 wypadła na medal. Sportowcy zadbali o wysoki poziom rywalizacji, gospodarze Chodzieży i Wojciech Gogolewski (główny organizator WLM) zaś o ładny scenograficzny wystrój amfiteatru i jego okolic, o puchary, statuetki i dyplomy.

Te ostatnie wręczali: przewodniczący Rady Miasta Chodzieży Maciej Szumiński, radna Beata Chmielewska, przewodniczący Komisji Budżetowej Dariusz Boberski oraz sekretarz Stowarzyszenia Gmin Ziemi Chodzieskiej Kamila Szejner.


Dyrektor chodzieskiego MOSiR-u Janusz Smaruj udziela wywiadu Krzysztofowi Kaniewskiemu z lokalnej telewizji Antserwis.

Janusz Smaruj (dyrektor) oraz Małgorzata Sobczyk (kierownik działu sportu) i Joanna Poznańska po raz kolejny potwierdzili, że MOSiR Chodzież to firma, która organizuje tylko wielkie i udane imprezy. Także z nagrodami, które losowane były wśród startujących kolarzy.

Następna edycja Wielkopolskiej Ligi Masters Thule 2007 w Złotowie - 1 lipca 2007.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL