R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824851 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zuzanna Madaj i Michał Górniak
triumfowali w wyścigach XC

 

Kleczewska Malta zachwyciła pasjonatów MTB


Radek Lonka kończy zwycięsko wyścig mastersów.
Fot. Anna Olszańska

Nad Maltą, ale nie tą znaną - poznańską, ale w Kleczewie, odbyły się dzisiaj zawody cross country z cyklu Thule Cup 2014. Startowali najlepsi kolarze górscy Wielkopolski. W wyścigach elity kobiet i mężczyn triumfowali Zuzanna Madaj z Murowanej Gośliny i Michał Górniak z Piły, zaś w najliczniej obsadzonej rywalizacji mastersów klasą dla siebie był Radosław Lonka z Wrześni.

Radek Lonka to znana i uznana kolarska klasa. Masters z Wrześni, rocznik 1980, dwukrotnie wygrał Tour de Pologne Amatorów i niedzielne zawody cross country w Kleczewie potraktował jako próbę generalną przed piątkową jazdą w TdP Amatorów właśnie w Bukowinie Tatrzańskiej.

Co tu dużo mówić, próba wypadła znakomicie, bo Radek Lonka wygrał rywalizację z mastersami, których prawie czterdziestu przyjechało do Kleczewa. Wrześnian prowadził od startu do mety, na ósmej rundzie miał problem z rowerem, ale sobie z nim poradził i na metę wjechał jako pierwszy. Wjechał na jednym kole: z radości, z oczywistego zadowolenia, że forma dobrze rokuje przed rywalizacją w Bukowinie Tatrzańskiej w dniu 8 sierpnia.

Drugi wśród mastersów w klasyfikacji open był Marek Witkiewicz z Poznania (rocznik 1958), który za każdym startem zadziwia kibiców i swych rywali swą doskonałą formą. Trzecie miejsce zajął Filip Mańczak z Kicina.

Supermasters - pierwsza dziesiątka
1. Radosław Lonka, Września
2. Marek Witkiewicz, Poznań
3. Filip Mańczak, Kicin
4. Jan Zozuliński, Poznań
5. Maciej Zabłocki, Poznań
6. Maciej Kubicz, Tomaszów Mazowiecki
7. Hubert Kwiatkowski, Poznań
8. Przemysław Mikołajczyk, Konin
9. Andrzej Jackowski, Stara Łubianka
10. Michał Badowski, Września

Wyścig elity mężczyn (12 rund, mastersi - 10) był popisem jazdy pary Michał Górniak z Piły i Oskar Pluciński z Konina. Odjechali oni po starcie rywalom i z każdą minutą powiększali przewagę nad konkurentami. Dwie rundy przed metą Michał Górniak zaatakował, Oskar Pluciński próbował gonić, ale pilanin był dziś świetnie dysponowany i w ładnym stylu triumfował. Trzeci był Tomasz Zozuliński z Poznania.

Wśród pań pewnie zwyciężyła Zuzanna Madaj z Murowanej Gośliny przed Karoliną Dopierałą i Pauliną Codą (obie z Poznania).

W pozostałych kategoriach triumfowali: juniorka - Aleksandra Konieczna (Jarocin), junior - Filip Jeleniewski (Chodzież), masters kobiety - Patrycja Petroczko (Śrem), młodzik - Maciej Połatyński (Nowe Miasto), młodziczka - Martyna Szudra (Leszno), żak - Dawid Skwarka (Brzeziny).

Najlepszym zawodnikom puchary wręczał burmistrz Kleczewa Marek Wesołowski. Udanej imprezy nie zakłóciły deszcz i wyłądowania atmosferyczne, zaś wszystkim dziś startującym spodobał się pomysł ścigania na rowerach górskich wokół Malty bis, w której tworzeniu swe palce maczał Klemens Mikuła. Twórca poznańskiej Malty.

Powiem krótko, kolarze MTB Wielkopolski przyjechali do Kleczewa i zachwycili się terenem, na którym można organizować rozmaite zawody na rowerach górskich.

                                                                                Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL