R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41626041 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maja Włoszczowska zaprasza do Jeleniej Góry

 

Dwudniowa rywalizacja światowych gwiazd MTB


Maja Włoszczowska zaprasza do Jeleniej Góry na dwudniowe zawody MTB z udziałem światowych gwiazd kolarstwa górskiego.
Fot. Szymon Gruchalski/IMGstudio

Już w najbliższy weekend (20-21 września) Jelenia Góra stanie się stolicą kolarstwa górskiego. Najlepsi zawodnicy wystartują w zawodach Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska 2014 rozgrywanych w ramach cyklu Lang Team Grand Prix MTB.

Dwa tygodnie po mistrzostwach świata w kolarstwie górskim gwiazdy MTB zawitają do Jeleniej Góry. W sobotę odbędą się krótkie wyścigi XCC na rundzie w okolicy Pałacu Paulinum. – To bardzo widowiskowy wyścig. Na tak krótkim dystansie trudno oderwać się od rywali i od samego początku zawodnicy muszą walczyć o pozycję – mówi Maja Włoszczowska. Poza tym prawie cała runda jest widoczna dla kibiców, którzy mogą z bliska obserwować zmagania najlepszych zawodników. Wyścigi elity kobiet rozpoczną się o godzinie 16, elita mężczyzn będzie rywalizować pół godziny później.

Niedziela to z kolei XCO czyli wyścig w formule olimpijskiej cross country na trudnej technicznie rundzie o długości około 4 kilometrów. Na starcie pojawią się znakomici zawodnicy. Swój udział zapowiedziała Jolanda Neff, 21-letnia Szwajcarka, która w tym roku wygrała klasyfikację generalną Pucharu Świata i zdobyła złoty medal mistrzostw świata w kategorii do 23 lat. – W tej chwili to chyba najjaśniej świecąca gwiazda kolarstwa MTB. Ale będą także inne znakomite zawodniczki, jak choćby zwyciężczyni sprzed roku Włoszka Eva Lechner – dodaje Włoszczowska.

Wśród mężczyzn swój udział potwierdził mistrz świata do lat 23 Holender Michiel van der Heijden oraz Emil Lindgren ze Szwecji– wicemistrz świata w eliminatorze, jeden z najlepiej technicznie jeżdżących zawodników na świecie. Pierwsze niedzielne wyścigi rozpoczną się już o 9:30, kiedy na starcie pojawią się młodzicy. Wyścig elity kobiet odbędzie się o 12:30, a dwie godziny później wystartuje elita mężczyzn.

Kolarski weekend w Jeleniej Górze zapowiada się pasjonująco, także ze względu na imprezy towarzyszące głównym zawodom. To między innymi Kids Adventure – rowerowy tor przeszkód dla dzieci i młodzieży w wieku 3-12 lat (sobota, 12:30), a także short race amatorów – zawody open rozgrywane systemem australijskim na okrążeniu 1 km (sobota, 13:30).

W niedzielę będzie można wziąć udział w zabawie „Szlakiem Mai”, a także w akcji „Dosiądź GIANT’a”. Na wszystkich czekają też konkursy i loterie z atrakcyjnymi nagrodami. Zapraszamy na Lang Team Grand Prix MTB 2014. Po raz kolejny kolarzy będzie wspierać sponsor główny zawodów – TAURON Polska Energia.

Szczegółowe informacje dostępne na www.grandprixmtb.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL