R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873803 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maja Włoszczowska wygrała
wyścig XCC w Jeleniej Górze

 

Rywalizacja gwiazd światowego MTB

Maja Włoszczowska i Emil Lindgren triumfowali w sobotnim wyścigu Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska XCC rozgrywanym w ramach Lang Team Grand Prix MTB 2014.

Licząca niecałe półtora kilometra runda wyścigu XCC okazała się niezwykle wymagająca. – Pełna korzeni i skał. Piękna, ale ciężka – mówi Maja Włoszczowska. Kto jak kto, ale ona zna okolice Pałacu Paulinum jak własną kieszeń. Ale w sobotę rywalki miała znakomite. Świeżo upieczona mistrzyni świata U-23 Szwajcarka Jolanda Neff, czy zwyciężczyni z Jeleniej Góry sprzed roku Włoszka Eva Lechner. To właśnie ta trójka nadawała ton rywalizacji. Po piątym okrążeniu Włoszczowska wykorzystała zmęczenie rywalek, które chwilę wcześniej walczyły o premię specjalną. W lesie, na krętych i trudnych fragmentach trasy Polka oderwała się od rywalek i uzyskała bezpieczną przewagę, którą utrzymała do samej mety.

– Ostatnie tygodnie nie były łatwe, bo oprócz treningu zajmowałam się sprawami organizacyjnymi. Bardzo zależało mi na zwycięstwie przed własną publicznością, zwłaszcza, że przed rokiem mi się nie udało – powiedziała uradowana zwyciężczyni. Drugie miejsce zajęła Lechner, trzecie Nef.

Kilka minut później na starcie stanęła elita mężczyzn i to elita nie tylko z nazwy. Holender Michiel van der Heijden – złoty medalista mistrzostw świata w kategorii U-23, Szwajcar Fabian Giger – czwarty zawodnik rankingu UCI, czy wreszcie wicemistrz świata w eliminatorze Emil Lindgren. I to właśnie kolarz ze Szwecji okazał się bezkonkurencyjny w Jeleniej Górze. Znany ze znakomitej techniki jazdy Lindgren świetnie radził sobie na pełnej niespodzianek trasie. Nie było to łatwe, bo na początku wyścigu rozpadał się deszcz, trasa stała się śliska, a odcinek z przeszkodami ekstremalnie wymagający. – Jestem ze Szwecji, więc nie obawiam się jazdy w deszczu. Od samego startu czułem, że jestem dziś bardzo szybki. Trasa była super, pozwalała cieszyć się jazdą – mówił zwycięzca wyścigu. Drugie miejsce zajął Giger, a trzeci był van der Heijden.

Tor przeszkód, który powstał na potrzeby wyścigu, będzie dostępny dla mieszkańców Jeleniej Góry, a także turystów. Jak przyznaje prezydent miasta Marcin Zawiła, rower stał się ważnym elementem turystyki regionu. – Zimą zawsze widzieliśmy w Jeleniej Górze samochody z nartami na bagażnikach, ale teraz widzimy coraz więcej aut wiozących rowery. Tu można zaplanować sobie aktywny wypoczynek i połączyć sport ze zwiedzaniem. Koncentracja zabytków w naszym regionie jest olbrzymia – mówi prezydent.

Przed wyścigami zawodowców na trasie rywalizowali amatorzy. Najlepszy okazał się Tomasz Pierwocha. A jeszcze wcześniej na torze przeszkód sił próbowały dzieci od 3 do 12 lat. Kids Adventure przyciągnął ponad 70 młodych i najmłodszych miłośników rowerów.

W niedzielę drugi dzień Lang Team Grand Prix MTB. Tym razem w ramach Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska zawodniczki i zawodnicy będą walczyć w olimpijskiej formule XCO w aż dziesięciu kategoriach wiekowych. Pierwsze wyścigi rozpoczną się o 9.30. Elita kobiet wystartuje o 12.30, a elita mężczyzn o 14.30. Kolarzom kibicuje sponsor główny – TAURON Polska Energia.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL