R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867407 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W niedzielę jedziemy do Kleczewa

 

Przed rokiem niebo zapłakało nad XC...


 
W najbliższą niedzielę (21 czerwca) pasjonaci MTB z Wielkopolski jadą w okolice Konina, by rywalizować w II Otwartych Amatorskich Mistrzostwach Kleczewa w Kolarstwie Górskim.

Impreza odbędzie się w miejscowym Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej. Ścigać się będą uczniowie szkół podstawowych i gminazjów oraz kobiety (open) i mężczyzni (open). W tych dwóch ostatnich kategoriach sześć najlepszych zawodniczek i sześciu najlepszych zawodników otrzymają premie finansowe - od 500,00 złotych (zwycięzca) do 100,00 złotych (za miejsca od czwartego do szóstego).

Pierwszy wyścig o godzinie 10, kobiety ruszą na wyścigową trasę o 11.30, natomiast mężczyzni o 13.30. Biuro zawodów czynne od godziny 8.

W ubiegłym roku Kleczew (miejscowość słynąca z energii gościnności) był miejscem, gdzie pasjonaci MTB z Wielkopolski zakończyli sezon w wyścigach XC. Ci wszyscy, którzy w sierpniu 2014 byli tamże, uczestniczyli w imprezie o dwóch obliczach. Od rana panował nieprawdopodobny upał, towarzyszył także mastersom podczas ich zmagań. Następny wyścig, elity mężczyzn, zakończyło oberwanie chmury połączone z burzą i piorunami. Można powiedzieć, cokolwiek patetycznie, że niebo zapłakało nad ostatnią imprezą z cyklu Thule Cup...

Ten sezon jest niezwykle ubogi w imprezy XC. W połowie maja w Pniewach odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim. W niedzielę 21 czerwca pozostaje tylko okazja pościgać się w Kleczewie. Trasa nie jest może zbyt wymagająca technicznie, jak na oczekiwania zawodników, jednak sama formuła rozgrywania zawodów daje nieprawdopodobny zastrzyk adrenaliny.

Warto w niedzielę być w Kleczewie i posmakować ostatnich w tym roku zawodów XC w Wielkopolsce.

21 czerwca
II Otwarte Amatorskie Mistrzostwa Kleczewa w Kolarstwie Górskim

Organizator: Gmina i miasto Kleczew, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kleczewie, ognisko TKKF "Pałuki" Wągrowiec
Gdzie: Kleczew - Park Rekreacji i Aktywności Fizycznej
Start: godzina 10 - wyścig uczniów szkół podstawowych, 10.30 - wyścig uczniów gimnazjów, 11.30 - wyścig kobiet, 13.30 - wyścig mężczyzn. Biuro zawodów czynne w niedzielę od godziny 8.00.
Więcej informacji: http://gogolmtb.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL