R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888660 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W niedzielę w Głogowie rywalizują
juniorki młodsze i juniorzy młodsi

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w MTB


W Głogowie wystartuje mistrz Polski w kolarstwie przełajowym Wojciech Ceniuch ze Szczecina. Na zdjęciu ze stycznia 2015 na najwyższym stopniu podium w Bytowie, gdzie odbyły się 78. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym.
Fot. Piotr Kurek

W najbliższą niedzielę, 26 lipca, w Głogowie (Górkowo) odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie górskim. O tytuły mistrzów Polski powalczy 60 najlepszych zawodniczek i zawodników w kraju wyłonionych w drodze eliminacji. Imprezę organizuje MTB Obiszów Team

Za trzy dni, 26 lipca, na torze motocrossowym Górkowo w Głogowie nie zabraknie sportowych emocji. O tytuły mistrzów Polski powalczy w sumie 60 najlepszych zawodniczek i zawodników w w kraju wyłonionych w drodze eliminacji. Olimpiada rozpocznie się o godz. 11.30. Jako pierwsza o godzinie 12.30 na trasę ruszy 20-osobowa grupa juniorek młodszych. Po nich rywalizację rozpocznie 40 juniorów młodszych - godz. 13.30.

– Jak przystało na imprezę o randze mistrzostw Polski, dla zawodników i zawodniczek przygotowaliśmy trudną, selektywną trasę. Wierzymy, że pogoda będzie sprzyjająca. Jeśli nie będzie padało to czeka nas naprawdę piękne widowisko - mówi Artur Chodor, dyrektor wyścigu.

Na godz. 15.30 zaplanowano dekorację zwycięzców. Zawodnicy otrzymają medale, koszulki mistrzów Polski oraz nagrody rzeczowe. Organizatorzy zapraszają fanów MTB na tor motocrossowy Górkowo w Głogowie.


Maja Drelak (17) z Bralina - na zdjęciu sprzed roku z Głogowa - wydaje się być główną kandydatką do tytułu mistrzowskiego.
Fot. Piotr Kurek

Na tydzień przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży juniorzy młodsi i juniorki młodsze miały okazję przetestować swoją formę w Sławnie (Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim).

Bardzo dobrze egzamin zdał Stanisław Nowak (LKS Iskra Głogoczów), który o prawie 1,5-minuty wyprzedził‚ drugiego Jarosława Żura (KS Luboń Skomielna Biał‚a) oraz o 3 minuty Wojciecha Karpierza (UKS Dream Bike Bielawa).

Maja Drelak (Team Cart-Pack Bralin) potwierdziła dobrą formę przed walką o biało-czerwony trykot, triumfując w juniorkach młodszych. W liczącym dwa 3-kilometrowe okrążenia wyścigu wjechała na metę jako pierwsza, dwie minuty przed drugą Agnieszką Szpocińską (LKK LUKS Sławno). Trzecia była Natalia Jeruzalska (KKW Superior Wałbrzych).

Listy zakwalifikowanych zawodniczek i zawodników znajdują się na stronie Polskiego Związku Kolarskiego:
http://www.pzkol.pl/img/47/EOOM_-_mtb_40_junior_mlodszy.pdf
http://www.pzkol.pl/img/47/EOOM_-_mtb_20_juniorka_mlodsza.pdf

Regulamin XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kolarstwie MTB Głogów na stronie
http://www.pzkol.pl/img/47/OOM_Glogow.pdf


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL