R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867612 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jedziemy dla Marka Galińskiego

 

Polski świat MTB spotyka się
w ten weekend w Gielniowie

 

1 sierpnia, w dniu urodzin Marka Galińskiego, spotykamy się w Gielniowie, gdzie cała Polska pojedzie właśnie dla Niego. Takie właśnie hasło przyświecać będzie dwudniowej imprezie, jaką MTB Opoczno przygotowuje dla wszystkich miłośników kolarstwa górskiego, jak i dla tych, którzy chcą w taki sposób razem z nami uczcić Jego pamięć.

W sobotę, na trudnej technicznie i bardzo wymagającej trasie, którą układał sam "Diabeł", rywalizować będą wszyscy ci, dla których XCO stanowi tą najciekawszą i najważniejszą odmianę MTB. Tu w 2012 odbyły się zawody Pucharu Polski. W ramach zawodów, będących podsumowaniem pierwszego sezonu cyklu Hurom MTB Series, rozegrana zostanie również kolejna edycja Pucharu Mazowsza. Na trasie zobaczymy więc nie tylko amatorów, ale i zawodowców ze wszystkich kategorii wiekowych - od żaków aż po mastersów.

Trasa "tysiąca zakrętów" to niespełna czterokilometrowa pętla, na której na zawodników czekają, oprócz tytułowych zakrętów, specjalnie przygotowane sekcje techniczne: dropy, mostki, kamienie, karkołomne zjazdy i wszystko to, czego na prawdziwym XCO zabraknąć nie może. Sposób wytyczenia trasy sprawia, że oprócz tego, ze stanowi duże wyzwanie dla zawodników, to jest ona bardzo widowiskowa a kibice z łatwością mogą obserwować zmagania startujących.

Na niedzielę 2 sierpnia zaplanowano maraton MTB, podczas którego zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą na trzech dystansach:
Hobby – 12-15 km, dystans rodzinny, do przejechania dla każdego, kto lubi jeździć na rowerze, także dla najmłodszych kolarzy,
Mega – około 45 km, około 600 metrów przewyższenia, dystans dla każdego amatora kolarstwa górskiego,
Giga – około 60 km, około 1000m przewyższenia, dystans dla najbardziej wprawionych i wytrwałych pasjonatów MTB.

Trasa maratonu nie należy do łatwych, zwłaszcza w jej drugiej części, która przez zawodników z dystansu Giga pokonywana będzie dwukrotnie. Z całą pewnością może zaskoczyć tych, którzy przekonani są o tym, że w pozornie płaskim centrum Polski nie da się pojechać prawdziwego MTB. Satysfakcja z przejechania tras, które układał, i na których trenował Marek Galiński, powinna jednak wynagrodzić wysiłek, który trzeba będzie w to włożyć.

W czasie maratonu na terenie miasteczka zawodów odbędą się zawody dla najmłodszych, także zapraszamy całymi rowerowymi rodzinami, każdy znajdzie coś dla siebie.

Na zawodników i kibiców czekają bezpłatne parkingi oraz miejsca kempingowe, a w sobotni wieczór zapraszamy na bardzo kolarską zabawę przy ognisku i muzyce.

Organizatorzy imprezy zapewniają, że zrobią wszystko, by zapewnić fantastyczną atmosferę, najwyższy możliwy poziom sportowych zmagań i by ten memoriał zapadł wszystkim na długo w pamięci.

Pasjonaci MTB z całego kraju: bądźcie w ten weekend w Gielniowie. Swoją obecnością i udziałem w sportowej rywalizacji pokażcie, że wszyscy pamiętamy i robimy dalej swoje, tak jak chciałby Marek.

Zapisy na zawody:
XCO - http://www.ostpomiar.pl/?cat=zapisy
Maraton - http://www.mtbopoczno.pl/index.php?cat=home
Wszystkie niezbędne wiadomości, regulaminy, godzinowy plan startów - www.mtbopoczno.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL