R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41189668 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
2 września ogólnopolski maraton MTB w Poznaniu

 

 

 

Drugiego września 2007 roku w Poznaniu i jego okolicach odbędzię się ogólnopolski maraton MTB. Jego organizatorzy - firma Grabek Promotion i władze Grodu Przemysła - liczą, że na starcie stanie ponad tysiąc zawodniczek i zawodników.

Warto w najbliższą niedzielę wybrać się nad poznańską Maltę, by uczestniczyć - jako zawodnik, bądź jako kibic - w całodniowym wydarzeniu rekreacyjno-sportowym.

Pasjonaci jazdy na rowerach górskich wystartują punktualnie o godzinie 11 i pojadą w stronę Zielińca, przez Gruszczyn, Uzarzewo, Biskupice, Promienko, rezerwat Dębiniec, Zbierkowo, Kociałkową Górkę, Promno, Górę, Jankowo, Święcinek, Gortatowo, Gruszczyn, Zieliniec i dalej na linię mety usytuowaną nad Maltę.

Będą do pokonania trzy dystanse - 29 km, 63 km i 96 km.


W poznańskim maratonie MTB wystartują także tandemy.

Po raz pierwszy w Polsce w maratonie MTB pojawią się tandemy z osobami niewidomymi i słabowidzącymi. Ci zawodnicy deklarują jazdę na najdłuższym dystansie - 96 km. Taką możliwość stworzyła im współpraca firmy Grabek Promotion i Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących CROSS.

– Do tej pory braliśmy udział w wyścigach szosowych - mówi Przemysław Warszewski ze Stowarzyszenia CROSS - maraton MTB to dla nas coś nowego, ale mam nadzieje, że nasi sportowcy dadzą sobie radę, i że przetrzemy kolejne nowe szlaki w kolarstwie, tym razem w Mio Fujifilm Bike Maratonie.

– Tego, o ile wiem, jeszcze na maratonach w Polsce nie było. Jest to dla nas kolejne duże wyzwanie, ale myślę, ze nam się uda - mówi Maciej Grabek dyrektor imprezy .

– Nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem CROSS - podkreśla Adam Orczkowski, dyrektor public relations w firmie Grabek Promotion. – Chcemy na Mio Fujifilm Bike Maratonie pokonać stereotypy i przekroczyć kolejne granice. Do tej pory wszystkim wydawało się że kolarstwo MTB jest zarezerwowane dla super sprawnych ludzi. Sportowcy na tandemach pokazują nam, że jest zupełnie inaczej.

Poza klasyfikacją w Mio Fujifilm Bike Maraton panie i mężczyzni mieszkający w Grodzie Przemysła rywalizować będą w II Otwartych Mistrzostwach Miasta Poznania. Dodatkowa klasyfikacja to Akademicki Puchar Polski w Maratonach MTB.

Jak zawsze na trasie zmagania startujących kolarzy śledzić będą aparaty fotograficzne firmy Fujifilm, a na mecie w Poznaniu ustawiony będzie namiot regeneracyjny Gatorade, w którym zawodnicy zapewne skorzystają z masaży. Przed dekoracją najlepszych maratończyków Rafał Beluschi Ratajczak poprowadzi, jak zwykle, losowanie wśród uczestników maratonu MTB ciekawych nagród niespodzianek.


Więcej informacji na temat poznańskiego maratonu na stronie internetowej http://www.bikemaraton.com.pl/, dokładny opis trasy - http://bikemaraton.com.pl/imprezy/eid/23/sub/trasa

PROGRAM IMPREZY


Sobota, 1 września

godz. 15.00 - 21.00, zapisy w Biurze Zawodów
godz. 16.00, wycieczka na trasę maratonu

 

 

godz. 7.30 - 10.30, zapisy w Biurze Zawodów
godz. 10.30, ustawianie zawodników w sektorach startowych
godz. 11.00, start GIGA, MEGA i MINI Maratonu
godz. 11.30 - 12.00, przyjmowanie zapisów do konkursów i wyścigów dla dzieci (centrum zabaw przy scenie)
godz. 12.00 - 16.00, imprezy towarzyszące dla kibiców, wyścigi dla dzieci
godz. 17.00, zamknięcie trasy Bike Maraton na wszystkich dystansach
godz. 17.00 –19.00, rozpoczęcie ceremonii wręczania nagród w kategoriach:
- MINI Bike Maraton
- MEGA Bike Maraton
- GIGA Bike Maraton
- klasyfikacja drużynowa i rodzinna
- losowanie nagród wśród wszystkich uczestników Bike Maratonu
godz. 20.00, imprezy towarzyszące dla wszystkich uczestników Bike Maratonu
 

 

Niedziela, 2 września

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL