R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41308695 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Katarzyna Hendrzyk-Majewska i Bartosz Mikler
odjechali dziś daleko rywalkom/ rywalom

 

Słoneczne zawody XC w Kleczewie


Bartosz Mikler z Jarocina prowadził od startu do mety.
Fot. Piotr Kurek

Świeciło słońce, temperatura oscylowała wokół 24 stopni Celsjusza, wiał delikatny wiaterek. W takiej oto scenerii nad pięknym zalewem z Kleczewie niedaleko Konina odbyły się dziś zawody XC. Triumfowali zawodnicy znani i utytułowani: Katarzyna Hendrzyk-Majewska z Poznania z elicie kobiet i Bartosz Mikler z Jarocina w elice mężczyzn. Najlepsi otrzymali puchary i premie finansowe.

Katarzyna Hendrzyk-Majewska (Euro Bike Kaczmarek Electric) w sobotę w imponującym stylu wygrała jazdę na dystansie Medio w Gdańsku podczas trzeciej edycji Skandia Maraton Lang Team. Miała do pokonania trasę ponad 60 km, siedemnaście rywalek, z którymi wygrała różnicą kilkunastu minut.


Dwa zwycięstwa w jeden weekend, czyli Katarzyna Hendrzyk-Majewska. Kleczew, 22 maja 2016.
Fot. Piotr Kurek
 

Dziś pojawiła się w Kleczewie, mając za konkurentki Maję Drelak z Bralina (juniorka, reprezentantka Polski na tegoroczne Mistrzostwa Europy MTB w Szwecji) i Klaudię Janik z Piły. Na kilku rundach Pani Kasia ani przez moment nie pozwoliła sobie na chwilę słabości i pewnie wygrała. Druga była Maja Drelak, trzecia - Klaudia Janik.

Wyścig elity mężczyzn (10 rund - 3000 metrów każda) był popisem Bartosza Miklera z Jarocina (klub Victoria), który praktycznie od startu do mety prowadził, stale zwiększając przewagę nad rywalami. Nasz czołowy przełajowiec (reprezentant kraju na tegoroczne MŚ w Belgii) przejechał 30 kilometrów w godzinę i jedną minutę. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Oleszczuk z Poznania (Duda-Cars TP LINK Rybczyński-Bikes), trzeci był Artur Sobkowiak z Piły.


Najmłodsi uczestnicy kolarskich zmagań w Kleczewie.
Fot. Piotr Kurek

W rywalizacji mastersów zdecydowanie wygrał Andrzej Ruminkiewicz z Konina przed Dariuszem Drelakiem z Bralina i Michałem Badowskim z Wrześni.

Ścigali się juniorzy młodsi, juniorki, młodziczki, młodzicy, żaczki i żacy oraz mini-żacy. Niestety, ale na starcie nie stanął ani jeden junior.


Szosowa grupa amatorów z Konina obserowała zmagania kolarzy górskich w Kleczewie.
Fot. Piotr Kurek

Zawody były bardzo udane. Odbyły się w Kleczewie już po raz trzeci i spodobały się wszystkim, którzy tutaj byli wcześniej lub dziś po raz pierwszy.

Puchary wręczali burmistrz Kleczewa Marek Wesołowski i jego zastępca Stanisław Maciejewski. Najlepsi zawodnicy otrzymali też premie finansowe. Startujący oraz gospodarze zgodnie wyrazili opinię, że za rok znów trzeba się spotkać w tym pięknym zakątku Wielkopolski, nad akwenem do złudzenia przypominającym poznańską Maltę.

                                                                 Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL