R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832315 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pedałowali w stronę Jamrozowej Polany
i wracali do parku zdrojowego

 

Zawody XC w Dusznikach-Zdroju


Radosne święto MTB w Dusznikach-Zdroju z udziałem amatorów.
Fot. Piotr Kurek

W sobotę (28 maja) pasjonaci MTB nie tylko z Wielkopolski przyjechali do Dusznik-Zdroju, by rywalizować w zawodach XC. Odbyły się one w niezwykle atrakcyjnym miejscu: miejscowym parku zdrojowym i najbliższej okolicy. W najważniejszych wyścigach triumfowali: Małgorzata Gogolewska z Wągrowca (elita kobiet) i Piotr Badzik (elita mężczyzn) z Wrocławia.


Piotr Badzik z Wrocławia wygrał wyścig elity mężczyzn.
Fot. Piotr Kurek

Wyścigi XC w miejscowym parku zdrojowym zorganizowali Wojciech Gogolewski (prezes ogniska TKKF "Pałuki" z Wągrowca) oraz władze tego dolnośląskiego kurortu. Ścigały się dzieci do lat 10, żacy, młodziczki i młodzicy, juniorki, kobiety, kobiety masters, juniorzy młodsi oraz mastersi, także juniorzy i zawodnicy elity.

Jedna runda liczyła 2800 metrów. Start i meta zlokalizowane były w miejscowym parku zdrojowym, obok niedawno powstałego toru wrotkarskiego. Zawodniczki i zawodnicy nie mieli łatwo, gdyż większość trasy biegła w lesie, w stronę Jamrozowej Polany.


Jamrozowa Polana - centrum polskiego biathlonu.
Fot. Piotr Kurek

W łączonym wyścigu elity mężczyzn, juniorów, juniorów młodszych i mastersów wystartowało kilkudziesięciu pasjonatów MTB (amatorów). Mieli oni do pokonania cztery rundy. Wygrał pewnie, w ładnym stylu Piotr Badzik z Wrocławia (elita mężczyn). W wyścigu elity kobiet triumfowała Małgorzata Gogolewska z Wągrowca.

Elita mężczyzn
1. Piotr Badzik, Wrocław
2. Tomasz Mach, Wałbrzych
3. Szymon Konicki, Wągrowiec
4. Dawid Łuczak, Wągrowiec
5. Dawid Miciorek, Gniezno
6. Patryk Gogolewski, Wągrowiec


Piękny tor wrotkarski w Dusznikach-Zdroju.
Fot. Piotr Kurek

Elita kobiet
1. Małgorzata Gogolewska, Wągrowiec
2. Lidia Biedrzyńska, Wągrowiec
3. Mirosława Szudra, Leszno

W pozostałych kategoriach zwyciężali: masters 1 - Krzysztof Szczotka (Żary), masters II - Dariusz Drelak (Bralin), masters III - Jacek Głowacki (Poznań), juniorka - Martyna Szudra (Leszno), junior - Dominik Zawierta (Wieruszów), junior młodszy - Tomasz Bryłka (Wieruszów), młodziczka - Milena Drelak (Bralin), młodzik - Konrad Bryłka (Wieruszów), żak - Kacper Rasztar (Wałbrzych).


Rywalizacja dzieci do lat dziesięciu.
Fot. Piotr Kurek

Najlepsi zawodnicy otrzymali nie tylko puchary, ale i nagrody finansowe (tylko w kategorii elita kobiet i mężczyzn). Honorowała wszystkich najlepszych dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Dusznikach-Zdroju Agnieszka Uznańska.

Zawody w Dusznikach-Zdroju odbyły się w cyklu PFKA Cup XC MTB 2016 "Jedziemy dla Marka, szukamy talentów". Dotychczas odbyły się cztery takie imprezy: w kwietniu w Bydgoszczy, w maju w Pniewach, w Kleczewie pod Koninem i w sobotę 28 maja w Dusznikach-Zdroju. Finałowe zawody tego cyklu odbędą się 3 lipca w Pniewach.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL