R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41335472 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
W sobotę fani MTB
jadą do Wiórka

 

VI Otwarte Mistrzostwa Gminy Mosina
w Kolarstwie Górskim i Przełajowym

 

W najbliższą sobotę w Wiórku pod Poznaniem odbędą się VI Otwarte Mistrzostwa Gminy Mosina w Kolarstwie Górskim i Przełajowym. Zawodnicy i zawodniczki pojadą w ładnej okolicy - lasami w stronę Puszczykowa, nad Wartą, i będą wracać na miejsce startu. Zawody odbędą się w formule cross country.

Sobotnia impreza w Wiórku to: 11 kategorii wiekowych, trasy dla dzieci i dorosłych, pyszne jedzenie oraz wyjątkowa atmosfera. Fani MTB walczyć będą o złotą, srebrną i brązową szprychę.

Startujący dorośli będą mieli do wyboru dwa dystanse: 40 kilometrów (2 rundy po 20 km). i 20 km (1 okrążenie). Dziewczęta i chłopcy z roczników 2000-2005 pojadą na trasie o długości 7 km, swą szansę rywalizację będą miały także najmłodsze dzieci. Pierwszy wyścig (dzieci) o godzinie 10.00, start do ostatniego o 11.50.

Zawodnicy, którzy zajmą miejsca 1-3 w poszczególnych kategoriach otrzymają statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe. Natomiast każdy zawodnik otrzyma numer startowy, pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny oraz wodę.

Już po raz szósty odbędzie się w impreza w Wiórku, który - choć położony na granicy z Poznaniem - administracyjnie przynależy do gminy Mosina. Okoliczne lasy idealnie nadają się do rywalizacji na rowerach górskich.

Zawody organizują wspólnie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie, Wiejskie Stowarzyszenie Integracyjne "WIESTIN" oraz gmina Mosina. Partnerami zaś są sołectwa z Czapur i Wiórka oraz strażacy z OSP Mosina.

Zgłoszenia do wyścigu przyjmowane są wyłącznie on line do 27 września na stronie www.osirmosina.pl oraz www.wiestin.pl, opłaty startowe wynoszą od 5 do 40 zlotych.

– Serdecznie zapraszam do Wiórka na sympatyczną imprezę sportowo-rekreacyjną - mówi kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie Waldemar Demuth. – Robimy imprezę dla mieszkańców naszej gminy, ale zapraszamy także fanów MTB z całej Wielkopolski - także tych utytułowanych.

                                                       Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL