R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878384 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Daria Kasztarynda i Bartosz Kołodziejczyk
dziś zdecydowanie w rolach głównych

 

Zawody cross country w Chodzieży


Start mężczyzn, od 22. roku życia wzwyż, podczas niedzielnych zawodów cross country w Chodzieży.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiaj, 12 lipca, w Chodzieży odbyły się zawody kolarstwa górskiego - cross country. Wystartowało ponad 70 osób. W rolach głównych, zwycięskich, wystąpili: Daria Kasztarynda (ChTR Bryza MTB Team), Bartosz Kołodziejczyk (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), Norbert Łysiak (N-Bike Academy) i Miłosz Zwierski (UKS Sportowiec Team). To była ładnie zorganizowana impreza.


Panie i panowie ścigali się na rundach o długości 4 km każda i przewyższeniu na niej 80 metrów. Trasa była interwałowa, którą wyznaczyła i przygotowała Daria Kasztarynda. Chwalili ją za to startujący. Były zjazdy i podjazdy, proste, zakrętów nie brakowało. Miejscem rywalizacji spragnionych zawodów fanów MTB był tereny zielone w Parku 3 Maja nad Jeziorem Strzeleckim.

W pierwszym wyścigu zmagali się mężczyzni do lat 21 oraz panie, do pokonania było 20 kilometrów. Wśród kobiet dominacja Darii Kasztaryndy była wyraźna od startu, na każdej kolejnej rundzie zwiększała przewagę nad rywalkami. Zdecydowało się na rywalizację sześć zawodniczek. Za zwycięską panią Darią drugie miejsce wywalczyła Małgorzata Mikulska, 16-latka z Niemczy pod Bydgoszczą (N-Bike Academy). Trzecia była Aleksandra Pogorzelska z Chodzieży.


Daria Kasztarynda (z lewej - zawodniczka i organizatorka imprezy) oraz trzej najlepsi zawodnicy kategorii M2: 2. Michał Gehrke, 1. Bartosz Kołodziejczyk i 3. Artur Sobkowiak.
Fot. Piotr Kurek

Miłosz Zwierski (UKS Sportowiec Piła) ruszył na trasę jak z katapulty w wyścigu najmłodszych mężczyzn, zyskał przewagę nad rywalami i powiększał ją na każdej kolejnej rundzie. Ostatecznie wyniosła ona 2 minuty 31 sekund. Na miejscach drugim i trzecim uplasowali  się Kacper Pecyna i Mateusz Piechocki - też z Piły.

W drugiej odsłonie dnia, wyścig na sześciu rundach, wystąpili mężczyzni dwóch kategorii (M2 - od 22 do 35 roku życia oraz M3 - od 36 roku życia). Było na co popatrzeć, emocji nie brakowało, walka o pierwsze miejsce była zacięta prawie do końca rywalizacji. W rolach głównych wystąpili dwaj mieszkańcy Chodzieży: Michał Gehrke (niestowarzyszony) i Bartosz Kołodziejczyk - obaj z kategorii M2. Po pierwszej rundzie prowadził z minimalną przewagą ten pierwszy zawodnik, po drugiej bardziej doświadczony Bartosz. Na dwóch kolejnych obaj jechali znów obok siebie. Na początku piątej rundzie Bartosz Kołodziejczyk zgubił rywala na podjeździe i ostatecznie wygrał z przewagą 54 sekund. Trzecie miejsce zajął w tej kategorii Artur Sobkowiak (Kameleon Team).

W kategorii M3 pewnie triumfował Norbert Łysiak z Niemczy (N-Bike Academy) przed Janem Zozulińskim (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) i Jackiem Paszke (Unit Martombike Team).

Imprezę zorganizowało Chodzieskie Towarzystwo Cyklistów (Łukasz Sędłak i Daria Kasztarynda - oboje zasługują na pochwały) przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chodzieży i firmy Cellast z Piły (dobry sponsor). Pomiaru czasu dokonywała sprawdzona firma Wojciecha Jankowskiego z Wrześni, z mikrofonem moderował zawody autor tych słów.

                                              Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL