R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329176 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Sandra Samolewska i Filip Jeleniewski
mistrzami Wielkopolski w kolarstwie górskim

 

Sympatyczne zawody cross country w Wągrowcu


Start do wyścigu mastersów, w którym wzięło udział prawie 40 mężczyzn.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiaj, 9 sierpnia, w Wągrowcu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim. W imprezie wzięło udział ponad stu fanów MTB i to nie tylko z naszego regionu. W najważniejszych wyścigach, elity kobiet i mężczyzn, triumfowali Sandra Samolewska z Wilkowic i Filip Jeleniewski z Podanina.


Impreza odbyła się na terenach leśnych w okolicach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu, tuż nad Jeziorem Durowskim. Start, meta oraz biuro zawodów zlokalizowane zostały na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Kościuszki 59. Startujący ścigali się na ścieżkach i w lesie nad Jeziorem Durowskim. Teren jest tutaj mocno pofałdowany, stąd jazda była solidnie interwałowa. Trasa jednej rundy liczyła około 3000 metrów.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 10.00 rywalizacją najmłodszych (żączek i żaków oraz młodzików), zakończyła wyścigiem juniorów i elity mężczyzn o 13.30. Swą zabawę rowerową miałt także najmłodsze dzieci.

Było gorąco, jak w ostatnie dni sierpniowe. W najmniejszym jednak stopniu nie przeszkodziło to fanom MTB przyjechać do Wągrowca, by startować w zawodach cross country. W najważniejszym wyścigu mężczyzn Filip Jeleniewski ruszył mocno na trasę i od startu do mety pedałował solo i jako pierwszy minął linię mety. – Gdzieś między drugą a trzecią rundą miałem obawy, czy Miłosz Zwierski do mnie nie dojedzie? - dzielił się taką refleksją nowy mistrz wielkopolskiej elity po zakończeniu wyścigu. – Ale szybko porzuciłem taką myśl i jechałem w swoim tempie do końca, całych dziewięć okrążeń. Drugi był Miłosz Zwierski z Piły, trzeci Kuba Mądry z podleszczyńskiego Kąkolewa. Na kolejnych miejscach, do szóstego, uplasowali się Michał Górniak z Poznania, Michał Gehrke z Chodzieży i Maciej Mogiłka z Leszna.

Wyścig elity padł łupem Sandry Samolewskiej z Wilkowic pod Lesznem, która prowadziła od startu do mety. Drugie miejsce wywalczyła Beata Szczepaniak ze Strzałkowa, trzecie - Patrycja Loksztajn z Poznania. Najlepszą juniorką okazała się Blanka Matuszewska ze Śremu.

W najliczniej obsadzonym wyścigu, masters mężczyzn, wystartowało prawie 40 zawodników. Zadziwił rywali i od startu do mety jechał jako pierwszy Michał Siekierski z Poznania. – Mam 35 lat (MI), jestem kibicem Lecha Poznań i dopiero po raz drugi w życiu ścigałem się w zawodach cross country - mówił miłośnik piłki nożnej i członek Kibolskiego KS.

Za jego plecami toczyła się przez sześć rund zacięta walka o drugie miejsce open pomiędzy Piotrem Nowackim i Rafałem Łukawskim . To zawodnicy kategorii MII, którzy w takiej właśnie kolejności wjechali na linię mety. Wygrał pilanin przed poznaniakiem.

Masters I
1. Michał Siekierski, Poznań
2. Przemysław Zalewski, Śrem
3. Artur Szmyt, Bydgoszcz
Ścigało się 14 zawodników w tej kategorii

Masters II
1. Piotr Nowacki, Piła
2. Rafał Łukawski, Poznań
3. Michał Badowski, Września
Ścigało się 18 zawodników w tej kategorii

Masters III
1. Tomasz Urbanowicz, Miłosław
2. Sławomir Misiaszek, Toruń
3. Marek Zubrzycki, Poznań
Ścigało się 3 zawodników w tej kategorii 


Masters IV
1. Jan Zozuliński, Poznań
2. Marek Witkiewicz, Poznań
3. Aleksander Dehmel, Murowana Goślina
Ścigało się 3 zawodników w tej kategorii

Juniorzy
1. Mateusz Piechocki, Piła
2. Jakub Bińkowski, Poznań
3. Kacper Pecyna

Juniorzy młodsi
1. Jakub Klimpel, Kąkolewo
2. Filip Skotarek, Piła
3. Dawid Soczywko, Piła

Najlepszą żaczką okazała się Gaja Kokocińska z Dąbrowy, żakiem - Bartosz Bartkowiak z Kąkolewa, młodzikiem - Bartosz Drożdżyński z Leszna.

Odbył się oddzielny wyścig dla mieszkańców Wągrowca. Triumfował Mirosław Kołacki przed Pawłem Stosiem i Wojciechem Gogolwskim.

W ramach imprezy przeprowadzono Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski XC MTB, w których triumfowali Sandra Samolewska z Wilkowic (studentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu) i Filip Jeleniewski z Podanina (student Politechniki Poznańskiej). Nad tym fragmentem imprezy oraz nagrodami dla najlepszych czuwał Bartosz Gogolewski, członek Komitetu Środowiskowego AZS w Poznaniu.

XVI Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim XC MTB 2020 zorganizowało ognisko TKKF "Pałuki" przy wsparciu Urzędu Miasta Wągrowiec i miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Puchary i medale najlepszym wręczał burmistrz miasta Jarosław Berendt.

                          Piotr Kurek 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL