R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41602389 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Nie robię kresek, gonię Szurkowskiego

 

Marek Witkiewicz znów mistrzem Polski


Marek Witkiewicz jedzie po kolejny tytuł mistrza Polski.
Fot. Elżbieta Witkiewicz

Marek Witkiewicz wywalczył w Mrągowie tytuł mistrza Polski w kolarstwie górskim. Znany  poznaniak, entuzjasta MTB, okazał się najlepszy w gronie najstarszych mastersów i powiększył swą kolekcję biało-czerwonych koszulek (champion kraju) do dziewięciu.


– Łatwo nie było. Po pierwsze, warunki pogodowe. Ścigaliśmy się na otwartym terenie, temperatura wynosiła 30 stopni Celsjusza. Po drugie, pokonanie trasy wymagało wiele wysiłku, szczególnie na długich podjazdach. Mnie było trudno, męczyła się na niej także Maja Włoszszowska, zdobywając już po raz czternasty tytuł mistrzyni Polski - mówi Marek Witkiewicz.

– Rywalizowałem o pierwsze miejsce z Jankiem Zozulińskim, kolegą z Poznania i z ekipy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB. Po starcie ja byłem na prowadzeniu, później znów on, ale ostatecznie wygrałem. Byłem lepszy od Janka o trzydzieści osiem sekund, który wywalczył tytuł wicemistrzowski.

– Impreza w Mrągowie była dobrze zorganizowana. I to pod każdym względem. Zawodnicy trudzili się niemiłosiernie, ale kibice mieli pełny przegląd sytuacji, co dzieje się na trasie. Cieszy mnie sukces, kolejna wygrana. Nie robię kresek, jak żołnierze w wojsku odmierzający swe dni do momentu wyjścia z koszar, by sumować zwycięstwa, ale - powiem ciut krotochwilnie - gonię Ryszarda Szurkowskiego w liczbie pierwszych miejsc. Polski kolarz wszech czasów ma ich ponad 350, ja gdzieś będę miał ich 200 - śmieje się 61-amator, prawnik z wykształcenia i zawodu, który w swym domu ma jeden pokój wypełniony mistrzowski koszulkami, pucharami, medalami i innymi cennymi pamiątkami.

W Mrągowie, już trzeci rok z rzędu, ścigali sie kolarze górscy naszego kraju. W najważniejszych rywalizacjach, elity kobiet i mężczyzn, triumfowali: Maja Włoszczowska przed Aleksandrą Podgórską i Katarzyną Solus-Miśkowicz oraz Krzysztof Łukasik przed Bartłomiejem Wawakiem i Filipem Heltą.

W Mrągowie startowali  z sukcesami także inni Wielkopolanie. Mariusz Chyła z podleszczyńskiego Kąkolewa wywalczył tytuł wicemistrza w kategorii masters II, Kacper Jabłoński z Rawicza był trzeci w kategorii cyklosport.

                      Piotr Kurek
 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL