R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867247 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Góra Kozacka czeka na kolarzy

 

W niedzielę drugie zawody
z cyklu Zachodnia Liga MTB
W najbliższą niedzielę entuzjaści kolarstwa górskiego z zachodniej Polski spotykają się na... Górze Kozackiej w Gorzowie Wielkopolskim, by rywalizować w zawodach cross country z cyklu Zachodnia Liga MTB.


Góra Kozacka to liczące ponad 60 metrów wzniesienie w Parku Zacisze i idealne wprost miejsce do rozgrywania zawodów kolarstwa górskiego.Tak też i będzie w niedzielę 9 maja, gdzie już po raz dziesiąty, a zatem jubileuszowy, odbędzie się rywalizacja w ramach Zachodniej Ligi MTB.

Co tu dużo mówić, startujący utrudzą się maksymalnie na trasie liczącej 3200 metrów. Tyle liczy jedna runda o wielkości przewyższenia 175 metrów. Na każdej jest dziesięć podjazdów. Zawodniczki i zawodnicy, w zależności od kategorii, będą mieli do pokonania od jednego do czterech okrążeń.

Impreza odbędzie się w w godzinach od ósmej do piętnastej, z trzema startami: o 9.10 (kategorie P0 i P1), 10.15 (Mega, P4) i 12.15 (Mini, P2, P3). Przewidziano dodatkowe klasyfikacje dla mieszkanek i mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego. Zapisy na stronie: www.domtel-sport.pl/zlmtb do 6 maja 2021.

Zachodnia Liga MTB to w tym roku cykl dziewięciu imprez. Pierwsza odbyła się w minioną niedzielę (2 maja) w miejscowości Mironice. Było zimno, wietrznie i deszczowo ponad miarę. Startowało ponad 250 osób na dystansach Mega i Mini. Na dłuższej trasie (40 km) triumfowali: Marta Balcerzak (JF Duet Goleniów) i Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Zobaczymy, kto w niedzielę będzie najlepszy na Górze Kozackiej, z której zawsze można podziwiać panoramę Gorzowa Wielkopolskiego, pięknego miasta, w którym żyje, pracuje i mieszka Lech Piasecki - znakomity przed laty polski kolarz.

                               Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL