R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41571792 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mistrzostwa świata masterów MTB w cross country i downhillu

 

Kolarze górscy jadą do Francji

 

Wielkopolskie Rowerowanie informuje, że tegoroczne mistrzostwa świata mastersów w kolarstwie górskim odbędą się we Francji. W dniach 15-19 sierpnia miejscowość Praloup, w Alpach Południowych, gościć będzie najlepszych specjalistów cross country oraz downhillu ze wszystkich kontynentów. Impreza odbywa się pod patronatem UCI - Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Uroczyste otwarcie zawodów nastąpi 14 sierpnia o godzinie 22. Dzień później do rywalizacji przystąpią specjaliści cross country, którzy przez trzy dni rywalizować będą w eliminacjach, w różnych kategoriach wiekowych, o prawo do niedzielnej jazdy o tytuł mistrza świata. 16 sierpnia swe eliminacje rozpoczną specjaliści od downhillu. W sobotę 18 sierpnia o godzinie 14 rozpocznie się finał downhillu, w niedzielę 19 sierpnia o godzinie 8 start do mistrzowskiej jazdy cross country.

Impreza jest dostępna dla wszystkich. Zasady rejestracji podane są na stronie internetowej www.praloup.com, można też zgłaszać się telefonicznie pod numerem: +33(0)4 92 84 10 04.

Dyrektor Draguy Vojvodanovic serdecznie zaprasza polskich mastersów MTB w Alpy, wiedząc aż nadto dobrze, że nad Wisłą coraz więcej ludzi ściga się w zawodach i maratonach kolarzy górskich, nie stroniąc także od downhillu.


Specjaliści od downhillu pojadą z góry w dół z prędkością około 70 km na godzinę.

Ośrodek narciarski Praloup został wybudowany w 1961 roku i jest uważany za najlepszy w Alpach Południowych. Jest tutaj 170 kilometrów nartostrad na wysokości od 1500 do 2600 metrów nad poziomem morza. Praloup podzielić można na dwie części. Na wysokości 1500 metrów n.p.m. leży wioska Les Molanes, inaczej nazywana Praloup 1500. Są tutaj kamienne hotele wybudowane w archaicznym stylu, nowoczesne rezydencje, do dyspozycji są także dwa kryte korty tenisowe. Do Praloup 1500 warto wybrać dla spędzenia spokojnego urlopu. Po pokonaniu paru zakrętów na drodze opasanej drzewami można dotrzeć do miejscowości Praloup 1600. Stoją tutaj bardziej ozdobne rezydencje, przede wszystkim z drewna lub kamienia. W zakrytej galerii można znaleźć sporo sklepików, restauracji, knajp i dyskotek. Do dyspozycji jest również boisko dla dzieci, lodowisko, bowling.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL