R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41602041 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Magda Zeman i Bartosz Brzeziński
akademickimi mistrzami Wielkopolski

 

 

W sobotę 27 października na poznańskiej Cydateli odbyły się Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski w Kolarstwie Górskim. Startowali nie tylko studenci. Ścigało się 13 pań i 67 mężczyzn. 

Ta sobota powitała kolarzy słońcem i nieprawdopodobnie pięknymi kolorami jesieni. W samo południe rozpoczęły rywalizację panie, które miały do pokonania cztery rundy o długości około 2600 metrów każda. Trasa została ciekawie wyznaczona przez Bartosza Gogolewskiego, głównego organizatora, i wiodła wokół baru "Ostoja", przebudowywanego toru saneczkowego, jak również amfiteatru. Ten ostatni fragment, szczególnie zjazd, wymagał od startujących dużej koncentracji.

 

Wyścig pań wygrała Magdalena Zeman z Wągrowca, startująca w barwach Politechniki Poznańskiej. Drugie miejsce zajęła Marta Gogolewska, też z Wągrowca (Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa), trzecie - Katarzyna Andrzejewska (UAM). W tym wyścigu wystartowała także Natalia Zubrzycka, która jako czwarta przyjechała na metę. Ta młoda zawodniczka reprezentuje Corratec Team i jest w tej chwili uczennicą drugiej klasy VI Liceum Ogólnokształcąego w Poznaniu.Wyniki - kobiety

1. Magdalena Zeman - Politechnika Poznańska
2. Marta Gogolewska - WSNHiD
3. Katarzyna Andrzejewska - UAM
4. Kamila Klamecka - UAM
5. Gizela Rakowska - Politechnika Poznańska
6. Agnieszka Korpal - AWF

 

Kilka minut po godzinie 13 ruszyli mężczyzni. Było ich 65 na starcie i mieli oni do pokonania siedem rund. Od początku ton walce nadawali Bartosz Brzeziński, Radosław Lonka. Ostatecznie ten wyścig, kategoria open, wygrał Radek Lonka - absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.Wyniki open - mężczyzni

1. Radosław Lonka
2. Bartosz Brzeziński - Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości
3. Rafał Łukawski
4. Przemysław Filipek - AWF
5. Szymon Kurkowiak - Politechnika Poznańska
6. Marcin Nowak

 

1. Bartosz Brzeziński - Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości
2. Przemysław Filipek - AWF
3. Szymon Kurkowiak - Politechnika Poznańska
4. Grzegorz Kocik - Akademia Rolnicza
5. Tomasz Czarnecki - UAM
6. Sławomir Krasowski - Politechnika Poznańska

 

 

Na Cytadeli nie zabrakło pechowców. Marek Zubrzycki (poza klasyfikacją akademicką) zerwał łańcuch w swym rowerze.

Słoneczna pogoda godna jesieni, miła atmosfera, dość liczny udział zawodników, dużo losowanych nagród, sprawne sędziowanie, jak również niezawodna praca Aldony Marciniak (punkt pomocy medycznej i sekretariat), oraz dobre przygotowanie i prowadzenie imprezy przez Bartosza Gogolewskiego z Politechniki Poznańskiej, otóż to wszystko sprawiło, że sobotnie zawody akademików na Cytadeli trzeba uznać za bardzo udane.Tak na dobrą sprawę, były to ostatnie zawody MTB w tym roku w Wielkopolsce. Teraz nastaje czas przerwy - do wiosny 2008, kiedy kolarze górscy naszego regionu zaczną nowy sezon rywalizacji.

 

 

Wyniki - mężczyzni, akademicka klasyfikacja

 

 

 

 

W sobotę 27 października na poznańskiej Cydateli odbyły się Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski w Kolarstwie Górskim. Startowali nie tylko studenci. Ścigało się 13 pań i 67 mężczyzn.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL