R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41632367 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim:
team Halls wygrał sztafetę w Kielcach

 

 

Ekipa Halls Professional Team w składzie Dariusz Batek, Kornel Osicki, Maja Włoszczowska i Aleksandra Dawidowicz zwyciężyła w wyścigu sztafetowym mistrzostw Polski w kolarstwie górskim, powtarzając sukces sprzed roku.

Z przewagą ponad pięciu minut zespół Halls wyprzedził KCP Górskie Orły Kellys Nowy Targ, a brązowy medal zdobyła Iskra Głogoczów.

W kieleckiej imprezie wystartowało rekordowa liczba 19 zespołów. Ekipa Halls była bezkonkurencyjna, z dużą przewaga prowadziła od początku wyścigu, a Aleksandra Dawidowicz, jadąca na ostatniej zmianie, uzyskała czas lepszy o pięć sekund od swej klubowej koleżanki Maji Włoszczowskiej.

Uradowany był na mecie Andrzej Piątek, trener reprezentacji i dyrektor sportowy ekipy Halls, który niebawem wyjeżdża z zespołem - Mają Włoszczowską, Aleksandrą Dawidowicz i Markiem Galińskim na Igrzyska Olimpijskie do Pekinu.

Warunki nie rozpieszczały kolarzy, ścigali się w padającym deszczu, na błotnistej, kamienistej trasie, wyznaczonej przez dyrektora wyścigu Zbigniewa Piątka w dawnym wyrobisku, na tle urokliwych skałek na obrzeżach Kielc. Na godzinę przed imprezą nad miastem przeszła potężna ulewa, burza, a porywisty wiatr poprzestawiał i poniszczył pięknie przygotowane zaplecze techniczne mistrzostw. Jeden z balonów reklamowych odnaleziono półtora kilometra od bazy mistrzostw.

Każdy z uczestników wyścigu sztafetowego miał do pokonania pętlę o długości 4 km. Mimo bardzo trudnych warunków, poza dwoma drobnymi kraksami, obyło się bez poważnych wypadków.

 

W mistrzostwach wystartowała jedyna sztafeta z Wielkopolski - UKS Jedynka Limaro Corratec Kórnik - w składzie Wojciech Niemier, Katarzyna Pawłowska, Oskar Pluciński i Bartosz Brzeziński. Nie ukończyli oni jednak wyścigu.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, (4 x 4 km) - wyniki

1. Halls Professional Team - 58.55 min.
2. KCP Górskie Orły Kellys Nowy Targ - 58.59
3. Iskra Głogoczów - 1:00.14 h
4. RMF FM Mountain Dew Kraków - 1:00.35
5. LUKS Sławno - 1 1:00.42
6. UKSD Sokół Kety - 1 1:00.56
7. UKS Podwilk - 1:00.06
8. Start Tomaszów Mazowiecki - 1:01.26
9. Silesia Rybnik 1 - 1:01.35
10. LUKS Dobra Jarecki Team 1 - 1:02.29

 

 

 

Piątek był pierwszym dniem Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim. W sobotę o tytuły rywalizować będą młodziczki i młodzicy oraz juniorki młodsze i juniorzy, jak również mastersi. W niedzielę startują zawodniczki i zawodnicy elity oraz młodzieżowcy (U23) obu płci.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL