R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902398 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
848 zawodniczek i zawodników na starcie

 

Zakończenie sezonu Mazovia MTB Marathon w Toruniu

W ostatni weekend, 24 września na Motoarenie w Toruniu, odbył się Wielki Finał Mazovia MTB Marathon. Na starcie stanęło 848 zawodników z różnych stron kraju, rywalizujących na czterech dystansach. Honorowy patronat nad maratonem objął prezydent miasta Torunia, który osobiście dopingował kolarzy-amatorów w trakcie ich zmagań z trasą i własnymi słabościami. Na zakończenie zawodów odbyło się wielkie pożegnanie sezonu połączone z rozdaniem nagród dla zawodników.

Sobota w Toruniu przywitała zawodników słońcem. Temperatura na starcie rosła z każdą minutą - nie tylko ze względu na warunki pogodowe, lecz również ze względu na emocje udzielające się miłośnikom kolarstwa terenowego. Motoarena, na której do tej pory odbywały się głównie zawody żużlowe, okazała się idealnym miejscem na zakończenie owocnego sezonu cyklu maratonów Mazovia MTB. Obecność na starcie prezydenta Torunia Michała Zaleskiego wzmogła chęć rywalizacji wśród zawodników oraz spowodowała, że zawody cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem mediów

Dystans Hobby kobiet (9 km) padł łupem Klaudii Czabok. Wśród mężczyzn zwycięzcą został Maurycy Muzyka. Na tym dystansie wystartowało 109 dzieci do lat 13. oraz ich opiekunowie. Dystans Fit (28 km), charakteryzujący się zmiennością podłoża oraz dużą ilością zakrętów, najszybciej pokonała Justyna Zawistowska. W klasyfikacji generalnej panów zwyciężył Piotr Truszczyński. Trasa dystansu Mega (52 km) - to wyższa szkoła jazdy, obfitująca w wiele sekcji single-tracków. Z ich pokonaniem najlepiej poradziła sobie Maja Busma, uzyskując czas 2 godziny, 13 minut i 56 sekund. Najlepszy wśród mężczyzn, Maciej Siedlecki, na pokonanie tego dystansu potrzebował godziny, 51 minut i 3 sekund.

Na koronnym dystansie maratonu - Giga (70 km) - najlepszy czas wśród kobiet uzyskała Agnieszka Zych z Piaseczna (3:20:51). Z czasem 2 godziny, 47 minut i 10 sekund na metę dotarł Paweł Baranek z Mrągowa. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa Kliwer Bike Team, a w klasyfikacji rodzinnej - Majewscy, w składzie: Tomasz, Oliwia i Kamil.

Już w najbliższą niedzielę, 2 paźdzaiernika, w Łomiankach odbędzie się epilog cyklu Mazovia MTB Marathon. Trasa prowadząca przez tereny Kampinoskiego Parku Narodowego obfituje w liczne przewężenia biegnące nad rozlewiskami. Na uczestników czeka wiele atrakcji. Dekoracja zawodników odbędzie się w ciepłej hali Integracyjnego Centrum Dydaktyczno-Sportowego w Łomiankach. Po ceremonii wszyscy uczestnicy będą mogli zregenerować siły przy stołach z poczęstunkiem. Serdecznie zapraszamy!

Pełna lista wyników oraz informacje dotyczące kolejnych zawodów w Łomiankach znajdują się na stronie www.mazoviamtb.pl.

Trochę więcej o Mazovia MTB Marathon

Mazovia MTB Marathon to jeden z największych i najszybciej rozwijających się cykli powszechnych imprez rowerowych w Polsce, przeznaczony dla amatorów. Składa się z 13 imprez organizowanych od kwietnia do października w 13 różnych miejscowościach Polski. Każda z nich podzielona jest na 4 trasy. Dystans Hobby (5-10 km) jest przeznaczony dla dzieci oraz dorosłych zaczynających swoją przygodę z kolarstwem terenowym. Dystans Fit (15-30 km) to trasa nieco bardziej wymagająca, przeznaczona dla osób, które mają za sobą pierwsze starty. Dystanse Mega (35-65 km) oraz Giga (75-120 km) ze względu na długość i stopień trudności są domeną doświadczonych zawodników.

Organizatorem maratonu jest Cezary Zamana - jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy. Cezary Zamana to między innymi: mistrz Polski z 1999 roku, zwycięzca Tour de Pologne w 2003 roku, jedyny Polak, który jeździł w jednej grupie kolarskiej z królem Tour de France Amerykaninem Lance' m Armstrongiem, kolarz zawodowych grup kolarskich: Subaru Montgomery, Kelme, Motorola, Mróz, CCC-Polsat oraz Intel-Action.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL