R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900206 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Andrzej Kaiser i Paulina Bielińska
najszybsi wokół Lubrzy

 

To był piąty maraton cyklu
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2016


Andrzej Kaiser wygrał maraton MTB w Lubrzy. Jedzie za nim Krzysztof Krzywy.
Fot. FOTOMTB.PL

– To nie był ekstremalnie trudny maraton - mówią zgodnie Paulina Bielińska i Andrzej Kaiser, jego zwycięzcy na dystansie Giga. Impreza odbyła się w minioną niedzielę w Lubrzy, była to piąta odsłona tegorocznego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Startowało około 600 osób na trzech dystansach, ścigali się także na krótkiej trasie młodzicy.  

– Świeciło słońce, było rześko - więc dobrze mi się jechało. I szybko - mówi Paulina Bielińska z Kargowej (Duda-Cars TP Link Rybczyński Bikes), która w niedzielę w Lubrzy pewnie triumfowała na dystansie Giga (ponad 70 km). – Było dużo wody na łąkach, po których pedałowaliśmy. Po starcie był dojazd na pętlę o długości około 20 kilometrów. Trzy takie okrążenia startujący na Giga musieli przejechać i trzy razy trzeba było pokonać rzekę o nazwie Pliszka. Niby nic, ale woda była do kolan, jej szerokość około 4 metrów - dodaje. 


Paulina Bielińska wygrała dwa ostatnie maratony MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric - w Kargowej (na zdjęciu) i w Lubrzy.
Fot. FOTOMTB.PL

Niektórzy ją przejeżdżali, Paulina Bielińska niosła rower nad głową i szybko pedałowała. – Formę przywiozłam z Francji, gdzie startowałam na Mistrzostwach Świata w Maratonie MTB. Miałam tam pecha, gdyż na 10 km sczepiłam się z Niemką, wylądowałam na ziemi i uszkodziłam rower. Nie mogłam jechać bez hamulca i wycofałam się z wyścigu, który był dla mnie drugim startem jako reprezentantki Polski.

W Lubrzy Paulina Bielińska zameldowała się na 17. miejscu open i jako pierwsza z kobiet. Jej czas - 3:17:03 h. Za nią przyjechali, między innymi, Andrzej Jackowski, Damian Pertek, Gerard Wlekly, Tomasz Jarząbek, Hubert Semczuk, czy też Adam Adamkiewicz - maratończycy MTB o ugruntowanych w Polsce naziwskach. 

Drugie miejsce wśród pań na Giga zajęła Katarzyna Hendrzyk-Majewska (3:27:02), trzecie - Magdalena Hałajczak - 3:32:04 (obie Euro Bike Kaczmarek Electric MTB).

Walkę mężczyzn na Giga zwycięsko dla siebie rozstrzygnął Andrzej Kaiser z Bytowa (Euro Bike Kaczmarek Electric MTB). Jego rywalami byli Krzysztof Krzywy, Mariusz Gil i inni.


Łąka pełna błota pod Lubrzą.
Fot. FOTOMTB.PL

– Na dziesiątym kilometrze odjechaliśmy, Krzysztof Krzywy i ja, rywalom - mówi Andrzej Kaiser. – I przez następnych ponad sześćdziesiąt robiliśmy wszystko, by nas nie doścignęli. Udało się. W końcówce odskoczyłem Krzysztofowi i wygrałem. Byłem sześć sekund przed nim na mecie - podkreśla sympatyczny bytowianin.

– Lubię startować w cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB - to słowa Andrzeja Kaisera. – Od sezonu 2011 biorę regularnie udział w tych maratonach, których poziom sportowy z roku na rok wzrasta. Przybywa nowych zawodników, inni podnoszą swe umiejętności i coraz trudniej wygrać. Stąd moja radość ze zwycięstwa w Lubrzy - sumuje kilka lat uczestnictwa w kultowej już imprezie kolarstwa górskiego w Polsce 42-letni zawodnik z Bytowa.

Jego czas - 2:53:10, Krzysztofa Krzywego - 2:53:16, trzeci był Grzegorz Grabarek - 2:55:16, czwarty Mariusz Gil - 2:58:39. Od piątego do dziesiątego kolejno linię mety przejeżdżali - Bartosz Kołodziejczyk, Patryk Krajewski, Bartłomiej Oleszczuk, Wojciech Mizuro, Paweł Światlak i Jarosław Michałowski.

 
Jeszcze wszyscy (czołówka) jadą razem, na prowadzeniu Paweł Górniak.
Fot. FOTOMTB.PL

Z dystansem Giga wadziło się 35 mężczyzn i pięć pan, z Mega - 141 (w tym sześć kobiet), z Mini - 414 (29 pań).

Impreza w Lubrzy była piątą w tegorocznym cyklu (po Rydzynie, Zielonej Górze, Sulechowie i Kargowej), następna - 14 sierpnia we Wschowie, po niej 4 września w Nowej Soli i wielki finał (tradycyjnie) 2 października w Wolsztynie.

                                                                       Piotr Kurek


 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL