R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873842 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Ze skarjności w skrajność, czyli
maraton MTB w Owińskach

 

638 osób podjeżdżało pod Dziewiczą Górę


Michał Górniak na prowadzeniu.
Fot. Piotr Kurek

Przed rokiem było paskudnie zimno i deszczowo, dziś słonecznie i gorąco. W tak odmiennych warunkach pogodowych odbywały się w odstępie dwunastu miesięcy maratony MTB na terenie gminy Czerwonak - ze startem i metą w Owińskach. Jak na prawie środek lata, frekwencja w niedzielę 16 lipca była znacznie wyższa od spodziewanej: wystartowało na dwóch dystansach 638 osób.

Największe emocje, jak zawsze, budzą zmagania zawodniczek i zawodników na dystansie Mega. Dziś było to 66 km z sześcioma aż podjazdami na Dziewiczą Górę (143 metry nad poziomem morza).

Ruszyli na trasę o 11.15, od razu szybko i zdecydowanie. Przez pierwszych 15 kilometrów zadanie forsowania tempa wziął na siebie Filip Jeleniewski z Chodzieży (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link). Wytrzymali je koledzy z teamu - Michał Górniak i Bartłomiej Oleszczuk z Poznania oraz Przemysław Rozwalka z Goniembic pod Lesznem (strefasportu.l) i Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). I tak na dobrą sprawę przejechali cały dystans obok siebie, zmieniając się na prowadzeniu.


Wystartowały panie (aż 54) na dystansie Mini.
Fot. Piotr Kurek

Na metę prawie równocześnie, w odstępach sekundowych, wjechało trzech zawodników. Triumfował Michał Górniak (2:08:35), drugi był Przemysław Rozwalka (2:08:36), trzeci - Bartłomiej Oleszczuk (2:08:37). Miejsca od 4. do 6. kolejno zajęli: 4. Filip Jeleniewski, 5. Bartosz Kołodziejczyk i 6. Mateusz Mróz z Czapur (Convert MrózRowery Team).

Z dłuższym dystansem wadziło się dziewięć pań. Wygrała Małgorzata Zellner z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) przed Ewą Szymankiewicz z Poznania (Rybczyński-Bikes), Iwoną Rychlewską (Zdrojowa Hotels Kołobrzeg), Joanną Adamską z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), Małgorzatą Witek z Leszna (strefasportu.pl) i Dominiką Smyk z Wągrowca (Gogol MTB Team).

Gdyby zestawić klasyfikację rodzinną na Mega, to zwycięstwo pewnie przypadłoby rodzinie Małgorzaty i Piotra Zellnerów z Poznania oraz ich synowi Hubertowi: dojechali oni na metę cało i zdrowo. Mama i jej syn stanęli na podium.


Sześć najlepszych pań na Mega i organizator cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB Wojciech Gogolewski.
Fot. Piotr Kurek

Ponad 500 osób rywalizowało na Mini (33 km). Na mecie jako pierwsi pojawili się Michał Gehrke z Chodzieży (1:08:25), Michał Nawrocki z Ostrowa Wielkopolskiego i Andrzej Figaj z Poznania. Najlepszy jednak czas uzyskał na tym dystansie architekt Grzegorz Kubaczka ze Skoczowa - 1:06:09, który nie miał godnego siebie rywala w Mistrzostwach Polski tej branży zawodowej.

Wśród pań na Mini triumfowała pewnie Izabela Gościańska z Obornik (DT4YOU MTB Team) przed Pauliną Frelich z Poznania (Shasta Racing Team) i Martyną Paszkowską z Poznania (Superior Bike Team).

                                    Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL