R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878252 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Adam Adamkiewicz nie do pokonania

 

333 osoby ścigały się w Krośnie Odrzańskim


Adam Adamkiewicz zwycięsko kończy jazdę w Krośnie Odrzańskim. 21 maja 2022.
Fot. FOTOMTB.pl

Adam Adamkiewicz (Strefasportu.pl MW Invest) swą jazdą i bezapelacyjnym zwycięstwem stał się dziś głównym aktorem czwartej edycji prestiżowego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Impreza odbyła się w Krośnie Odrzańskim, wzięły w niej udział 333 osób, nie licząc dzieci do lat dziesięciu, które miały swe oddzielne wyścigi.

Pogoda sprzyjała startującym. Świeciło słońce, było ciepło. Na start na najdłuższym dystansie, czyli Giga - 66 km, zdecydowały się dwie panie i 21 mężczyzn. Kibice i pewnie sami zawodnicy zastanawiali się, któż to stanie dziś na najwyższym stopniu podium.

Po dwóch godzinach 39 minutach 33 sekundach sprawa się wyjaśniła. Adam Adamkiewicz do mety zbliżał się niespiesznie, elegancko. Celebrował końcówkę swej zwycięskiej jazdy. I za linią mety nie krył radości. – Na drugiej rundzie (były trzy) odjechałem rywalom. Nie oglądałem się specjalnie za siebie, tylko pedałowałem swym tempem - wyjaśniał kolarz amator (10 grudnia ukończy 34 lata), triumfator Tour de Pologne Amatorów z roku 2021.

Drugi był Mariusz Gil (Euro Bike Team), ze stratą ponad pięciu minut do zwycięzcy. Trzeci (niespodzianka) zameldował się na mecie Piotr Marciniak (Team Berotu). Na miejscach od czwartego do szóstego uplasowali się: Michał Gehrke (Rybczyński-Bikes Remmers Team), Hubert Semczuk (Strefasportu.pl. MW Invest) i Szymon Gularek (Team Berotu).

Jedyną panią, która ukończyła jazdę na Giga była Sabina Rzepka (REAL 64-sto).

Na dystansie Mega (44 km) triumfowali: Idalia Banaś (Seven Perceptus Team) i NIemiec Klaus Beige (MSV Diehloer Berge e. V.), na Mini (26 km) zwyciężali - Adrianna Janiszewska (Trasa Masters MTB) i Marcin Wider (Bike Garage).

Kolejna edycja maratonu MTB pod organizacyjnym parasolem firmy Kaczmarek Electric za dwa tygodnie, 4 czerwca w Polkowicach.

                                 Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL