R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41322526 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Wojciech Sykała, Arkadiusz Garczarek, Tomasz
Hrycyk i Artur Spławski w rolach głównych

 

Udane zawody mastersów w Kobylnicy

W sobotę 23 czerwca podpoznańska Kobylnica gościła kolarzy szosowych z całego kraju, przede wszystkim mastersów. Uczestniczyli oni już po raz osiemnasty w ogólnopolskim wyścigu kolarskim im. Lecha Kluja i po raz szósty w ogólnopolskim wyścigu memoriałowym im. Jana Kluja i Adama Frasińskiego.


Ramię w ramię, łokieć w łokieć - tak było w sobotę 23 czerwca w Kobylnicy.

Kolarze rozpoczęli w sobotę jazdę w Kobylnicy, by następnie rywalizować na rundach (8 km) na trasie Wierzonka - Wierzenica z metą usytuowaną także w Kobylnicy. W zależności od kategorii wiekowej, kolarze mieli do pokonania dystans od 10 do 58 kilometrów.

Jako pierwsi wystartowali razem zawodnicy cyklosportu, M30 i M40, którzy rywalizowali na 58 kilometrach. Od startu mocno ruszyła trójka kolarzy: Wojciech Sykała (1994, 18 lat), Arkadiusz Garczarek (1973) i Tomasz Hrycyk (1971). Zgodnie współpracując zyskiwali na każdym kolejnym okrążeniu cenne sekundy i przyjechali z przewagą kilku minut nad resztą kolarzy na metę. Każdy z tej trójki został zwycięzcą w swej kategorii wiekowej.

Warto dodać, że Wojciech Sykała kilka dni wcześniej jako junior startował na Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym w Jędrzejowie, gdzie w jeździe indywidualnej zajął trzecie miejsce. Także Arkadiusz Garczarek tam startował razem ze swym partnerem Przemysławem Wegnerem, którzy w wyścigu ze startu wspólnego tandemów niewidomych i niedowidzących zajęli trzecie miejsce.

Na uwagę zasługuje sukces Artura Spławskiego. 52-letni kolarz z Poznania ma dobry sezon, wygrał kilka wyścigów w tym roku i zwycięstwo w Kobylnicy odniósł w ładnym stylu.

W poszczególnych kategoriach triumfowali: cyklosport - Wojciech Sykała (Tarnowo Podgórne), M30 - Arkadiusz Garczarek (Kąkolewo), M40 - Tomasz Hrycyk (Szczecin) , M50 - Artur Spławski (Bogdanowo), M60 - Grzegorz Fajkowski (Wrocław), M70 - Stanisław Paterka (Głogów).

Cyklosport - wyniki
1. Wojciech Sykała, Tarnowo Podgórne
2. Jakub Hercog, Tarnowo Podgórne
3. Michał Majcherek, Kościan

M30 - wyniki
1. Arkadiusz Garczarek, Kąkolewo
2. Filip Naskręt, Kościan
3. Seweryn Kacprzak, Złotów

M40 - wyniki
1. Tomasz Hrycyk, Szczecin
2. Piotr Pawlowski, Sobótka
3. Adrian Jach, Szczecin

M50 - wyniki
1. Artur Spławski, Bogdanowo
2. Marian Pyszczek, Kanada
3. Damian Makowski, Gliwice

M60 - wyniki
1. Grzegorz Fajkowski, Wrocław
2. Zbigniew Szczęsny, Sobótka
3. Zbigniew Bielski, Gdańsk

M70 - wyniki
1. Stanisław Paterka, Głogów
2. Jerzy Szemraj, Piekary Śląskie
3. Tadeusz Chudobski, Wrocław

Odbyły się także wyścigi kobiet, MTB, amatorów oraz VIP-ów. Ten ostatni wyścig wygrał Jacek Wichłacz z Poznania, prezes firmy Wielspin - wielki fan rowerów i wysokich gór. Najmłodszą zawodniczką była Zuzanna Garczarek (rocznik 1999), najstarszym - Jerzy Drewnik (rocznik 1933) z Poznania.

Imprezę w Kobylnicy zorganizowali wspólnie Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu, Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, Szkoła Podstawowa w Kobylnicy, Wielkopolski Związek Kolarski, Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Marek Kluj.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL