Aktualizowano: 2024-03-15
Wojciech Sykała, Arkadiusz Garczarek, Tomasz
Hrycyk i Artur Spławski w rolach głównych

Udane zawody mastersów w Kobylnicy

W sobotę 23 czerwca podpoznańska Kobylnica gościła kolarzy szosowych z całego kraju, przede wszystkim mastersów. Uczestniczyli oni już po raz osiemnasty w ogólnopolskim wyścigu kolarskim im. Lecha Kluja i po raz szósty w ogólnopolskim wyścigu memoriałowym im. Jana Kluja i Adama Frasińskiego.

Ramię w ramię, łokieć w łokieć - tak było w sobotę 23 czerwca w Kobylnicy.

Kolarze rozpoczęli w sobotę jazdę w Kobylnicy, by następnie rywalizować na rundach (8 km) na trasie Wierzonka - Wierzenica z metą usytuowaną także w Kobylnicy. W zależności od kategorii wiekowej, kolarze mieli do pokonania dystans od 10 do 58 kilometrów.

Jako pierwsi wystartowali razem zawodnicy cyklosportu, M30 i M40, którzy rywalizowali na 58 kilometrach. Od startu mocno ruszyła trójka kolarzy: Wojciech Sykała (1994, 18 lat), Arkadiusz Garczarek (1973) i Tomasz Hrycyk (1971). Zgodnie współpracując zyskiwali na każdym kolejnym okrążeniu cenne sekundy i przyjechali z przewagą kilku minut nad resztą kolarzy na metę. Każdy z tej trójki został zwycięzcą w swej kategorii wiekowej.

Warto dodać, że Wojciech Sykała kilka dni wcześniej jako junior startował na Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym w Jędrzejowie, gdzie w jeździe indywidualnej zajął trzecie miejsce. Także Arkadiusz Garczarek tam startował razem ze swym partnerem Przemysławem Wegnerem, którzy w wyścigu ze startu wspólnego tandemów niewidomych i niedowidzących zajęli trzecie miejsce.

Na uwagę zasługuje sukces Artura Spławskiego. 52-letni kolarz z Poznania ma dobry sezon, wygrał kilka wyścigów w tym roku i zwycięstwo w Kobylnicy odniósł w ładnym stylu.

W poszczególnych kategoriach triumfowali: cyklosport - Wojciech Sykała (Tarnowo Podgórne), M30 - Arkadiusz Garczarek (Kąkolewo), M40 - Tomasz Hrycyk (Szczecin) , M50 - Artur Spławski (Bogdanowo), M60 - Grzegorz Fajkowski (Wrocław), M70 - Stanisław Paterka (Głogów).