R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41571806 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kto pokona Arturów - Kozala i Spławskiego?

 

W niedzielę szosowcy nie tylko Wielkopolski
rywalizują na torze samochodowym "Poznań"


Artur Kozal wygrał trzy razy w tym roku czwartki kolarskie.
Fot. Anna Olszańska


W najbliższą niedzielę, 12 października, kolarze szosowi Wielkopolski spotykają się na torze samochodowym "Poznań", by w wyścigu kończącym sezon 2014 wyłonić triumfatorów tegorocznych czwartków kolarskich. Było ich szesnaście, startowało w nich regularnie kilkudziesięciu zawodników, ścigały się także panie. Teraz odbędzie się wielki finał, premiowany nagrodami finansowymi dla najlepszych oraz uroczystym obiadem dla wszystkich rywalizujących pań i panów.

W kwietniu rozpoczęło się ściganie w ramach czwartków kolarskich. Przez cały sezon zawodnicy pracowicie zdobywali punkty: mężczyzni w dwóch kategoriach wiekowych - do 49 lat, 50 lat i więcej - oraz kobiety w klasyfikacji open.

Liderem w tej młodszej kategorii jest Artur Kozal z Mosiny, znany trener kolarstwa. Wygrał trzy razy czwartki kolarskie, trzy razy był drugi i dwa razy trzeci. Jak sam przyznaje, lubi się ścigać na torze samochodowym "Poznań" i nigdy w tym roku nie schodził z podium.

– To mój dobry rok. Zdobyłem dwa tytuły mistrza Polski: w jeździe parami z Łukaszem Rakoczym i w drużynowej jeździe na czas także z Łukaszem Rakoczym, Robertem Płotkowiakiem i Lechem Ergangiem. Z Łukaszem Rakoczym, Robertem Płotkowiakiem, Robertem Żmudzinem i Tomaszem Mintą jechałem po pierwsze miejsce w wyścigu Amber Road w Gostyniu. Uprawiam kolarstwo, wygrywam i skupiam wokół siebie - jako trener i absolwent AWF w Poznaniu - grono entuzjastów szosy: Błażeja Surowca, Michała Zbroszczyka, Artura Baturo, Jakuba Czwojdę, Macieja Nowaczyka, Piotra Sieberta, Piotra Napierałę, Konrada Koleckiego i Michała Czepizaka. Jeśli ktoś chce do mojej/ naszej grupy dołączyć - serdecznie zapraszam.

Artur Kozal wie aż nadto dobrze, że w niedzielę 12 października do pokonania będzie 15 rund o długości 4086 metrów każda, czyli 61 kilometrów. Na starcie staną wszyscy najlepsi kolarze szosowi Wielkopolski. Niektórzy z nich, jak choćby Romuald Szaj i Artur Spławski, przygotowują się do tego wyścigu na... Majorce.

– Przed rokiem, podczas wyścigu kończącego sezon, średnia prędkość wynosiła 46 kilometrów na godzinę - mówi Artur Kozal. – Myślę, że w niedzielę będzie podobnie, równie szybko. Prognozy pogody na koniec tygodnia są obiecujące, zatem będziemy się ścigać na całego - mówi mieszkaniec Mosiny.

Pierwsze trzy miejsce w kategorii do lat 49 zajmują: 1. Artur Kozal - 89 pkt., 2. Paweł Rychlicki - 77 pkt.. 3. Sławomir Spławski - 57 pkt.

Liderem w kategorii 50 lat i więcej jest Artur Spławski - znany i wielce zasłużony wielkopolski kolarz. Zgromadził dotychczas 99 pkt. Drugi jest Lech Ergang - 95 pkt., trzeci - Tadeusz Jasionek - 80 pkt.

Rywalizujący w niedzielę walczyć będą o kolejne punkty (podwójnie liczone). Ci, którzy z nich zdobędą ich najwięcej w skali całego roku - otrzymają nagrody finansowe, za trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach (do 49 lat, 50 lat i więcej), w wysokości 2000 zł za 1. miejsce, 1500 zł za 2. miejsce i 1000 złotych za 3. miejsce.

Po zakończeniu wyścigu prezes firmy "MERX Polska" Ryszard Kołacki - sponsor czwartków kolarskich- zaprasza wszystkich kolarzy na uroczysty obiad.

Działacze Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów z prezesem Romualdem Szajem zapraszają w najbliższą niedzielę na tor samochodowy "Poznań" szosowców z całej Polski.

12 października
Wielki finał czwartków kolarskich

Organizator: Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, Automobilklub Wielkopolski
Gdzie: Poznań - tor samochodowy "Poznań"
Start: godzina 13.00. Zapisy w biurze zawodów w dniu startu od godziny 12 do 12.45. Szosowy wyścig kolarski na dystansie 61 kilometrów (15 rund).
Więcej informacji: https://www.facebook.com/kolarski.czwartek?fref=ts
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL