R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41335561 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Maciej Paterski i jego koledzy z CCC
Sprandi Polkowice jadą w Holandii

 

Dzisiaj jednodniowy wyścig w Limburgii


Maciej Paterski wygrał etap wyścigu dookoła Katalonii.
Fot. CCC Sprandi Polkowice

Bardzo mocny skład CCC Sprandi Polkowice pojedzie dzisiaj (4 kwietnia) w holenderskiej jednodniówce Volta Limburg Classic. Start ten będzie przetarciem przed zbliżającym się Amstel Gold Race (19 kwietnia).

– W Limburgii wystartują zawodnicy, którzy w ostatnich dniach prezentowali znakomitą formę, czy to w Katalonii, czy we włoskim Coppi e Bartali. Głównym liderem będzie Maciej Paterski, ale dzięki temu, że w składzie będą też Grega Bole i David Rebellin jesteśmy gotowi na różne scenariusze – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy ekipy.

– Ściganie w Holandii jest specyficzne, gdyż kolarze rywalizują na wąskich, krętych drogach. Dlatego ważne jest, by przeprowadzić kilka sprawdzianów przed Amstel Gold Race, który również rozgrywany jest w Limburgii, na podobnych drogach. Ostatni test przed AGR będzie miał miejsce w belgijskim De Brabantse Pijl – dodaje.

CCC Sprandi Polkowice przystąpi do Volta Limburg Classic po dwóch udanych imprezach – Volta a Catalunya i Coppi e Bartali. W pierwszej z nich Maciej Paterski wygrał etap, był liderem przez dwa kolejne dni, a na przedostatnim etapie zdołał wywalczyć trzecie miejsce. W Coppi e Bartali, Grega Bole uplasował się na 2. miejscu na inaugurującym zmagania etapie, a Davide Rebellin ostatniego dnia wyścigu finiszował jako trzeci, kończąc zmagania na 5. pozycji. Był także jednym z czterech kolarzy, którzy wygrali jazdę drużynową. W zwycięskim składzie był również Jarosław Marycz. On też powalczy w Limburgii.

Skład uzupełnią Marek Rutkiewicz, który brał udział w ucieczce dnia na ostatnim etapie wyścigu dookoła Katalonii w Barcelonie, Bartłomiej Matysiak, który kilka razy w tym roku zajął 5.miejsce po sprincie z dużej grupy, a także zawsze solidni Branislau Samoilau i Mateusz Taciak.

Volta Limburg Classic to prawie 200-kilometrowy wyścig ze startem i metą w Eijsden. Wyścig rozgrywany jest na krętej, pagórkowatej rundzie. W ostatnich latach zmagania kończyło zaledwie ok. 50-60 kolarzy, czyli 1/3 peletonu. „Pomarańczowi” ścigali się w ostatnich dwóch edycjach i dwukrotnie meldowali się w pierwszej „10”. W 2013 roku 4. był Davide Rebellin, a w 2014 Maciej Paterski był 9.

Skład na Volta Limburg Classic: Grega Bole, Marek Rutkiewicz, Branislau Samoilau, Jarosław Marycz, Bartłomiej Matysiak, Davide Rebellin, Maciej Paterski, Mateusz Taciak

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL