R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888614 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pojadą trzy polskie drużyny

 

Pierwsze dzikie karty na Tour de Pologne 2016


W lipcu 2016 roku w 73. Tour de Pologne wystartują trzy polskie drużyny.
Fot. Szymon Gruchalski

Reprezentacja Polski, CCC Sprandi Polkowice, Verva ActiveJet Pro Cycling Team, Bardiani-CSF oraz Team Novo Nordisk – to pierwsze drużyny, które otrzymały dzikie karty uprawniające do startu w 73. Tour de Pologne UCI World Tour w 2016 roku.

Znamy już pięć drużyn spoza UCI World Teams, które wystartują w przyszłorocznym Tour de Pologne. To reprezentacja Polski, CCC Sprandi Polkowice, Verva ActiveJet Pro Cycling Team, Bardiani-CSF oraz Team Novo Nordisk. Tour de Pologne jako wyścig należący do UCI World Tour ma zagwarantowany udział 18 najlepszych zawodowych drużyn świata. Tradycyjnie już Lang Team przyznaje dzikie karty drużynom spoza kolarskiej elity, które uzupełnią listę startową wyścigu. – Zainteresowanie Tour de Pologne jest ogromne. Po pierwsze to wyścig, który ma wyrobioną markę za granicą, a po drugie termin rozgrywania zawodów w przyszłym roku odpowiada wielu zespołom. Mogą one walczyć o zwycięstwo w prestiżowym wyścigu UCI World Tour, a jednocześnie przygotować się do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. To miły moment, a także miara sukcesu – nie musimy specjalnie prosić drużyn o start, tylko one same ustawiają się w kolejce – powiedział dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang.

I tak w przyszłorocznym Tour de Pologne zobaczymy dwie polskie drużyny należące do UCI Professional Continental Teams, a więc CCC Sprandi Polkowice oraz Verva ActiveJet Pro Cycling Team. Dla teamu z Polkowic Tour de Pologne to od lat główny wyścig sezonu. – Zawsze staramy się jak najlepiej przygotować i walczyć o wysokie lokaty. To nie jest łatwe, bo Tour de Pologne należy do UCI World Tour i przyjeżdżają tu najlepsi kolarze walczący również w największych wyścigach. Dla nas to wyścig priorytetowy, dla każdego polskiego kolarza z naszego zespołu możliwość startu w Tour de Pologne to duży prestiż i wyzwanie. Mamy 27 zawodników, może pojechać tylko ośmiu, a chcą wszyscy – podsumowuje dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice Piotr Wadecki. Także dla kolarzy Verva ActiveJet Team start w polskim narodowym wyścigu to wielkie wyróżnienie. - Na pewno będzie to nasz główny start w przyszłym roku. Bardzo zależy nam na Tour de Pologne i wszystkie przygotowania będziemy ukierunkowywać właśnie na ten występ. Osobiście bardzo lubię Tour de Pologne, bo dwukrotnie zaznałem tu smaku zwycięstwa jako dyrektor sportowy Tomasza Brożyny w 1999 roku i Cezarego Zamany w 2003 roku – dodaje dyrektor sportowy Verva ActiveJet Pro Cycling Team Piotr Kosmala.

Tradycyjnie już w zawodowym peletonie nie zabraknie biało-czerwonych koszulek reprezentacji Polski. Dla polskich kolarzy, zwłaszcza młodych, Tour de Pologne to świetna okazja do zdobycia doświadczenia i pokazania własnych możliwości. – Tour de Pologne w 2015 roku był wyjątkowo udany dla reprezentacji Polski, chyba najlepszy w historii – mówi prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wacław Skarul – Niełatwo będzie powtórzyć taki sukces. Tym bardziej, że na starcie staną dwie polskie drużyny, co zwiększy pulę polskich zawodników w peletonie. Z tych, których będziemy mieli do dyspozycji wystawimy najlepszy skład, który będzie starał się pojechać tak samo, jak w tym roku – dodaje Skarul.

W przyszłym roku na starcie pojawią się również dwie grupy zagraniczne należące do UCI Professional Continental Teams – włoska Bardiani-CSF i amerykańska Team Novo Nordisk. Bardiani to drużyna stawiająca na młodych, włoskich kolarzy. W barwach zespołu startują między innymi sprinter Enrico Battaglin, zwycięzca dwóch etapów Giro d’Italia, czy zwycięzca klasyfikacji górskiej Giro d’Italia góral Stefano Pirazzi. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Tour de Pologne przyjął nasze zgłoszenie do przyszłorocznej edycji. Ten wyścig jest jednym z najlepszych w cyklu UCI World Tour i jesteśmy zaszczyceni możliwością startu w Polsce. Na pewno będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym letnim kalendarzu – zapewnił dyrektor Bardiani-CSF Bruno Reverberi. Wyjątkowym zespołem jest Team Novo Nordisk, w którego barwach startują wyłącznie kolarze chorzy na cukrzycę. – Bardzo się cieszymy z możliwości udziału w Tour de Pologne 2016. Dla nas ten start będzie miał szczególne znaczenie, bo po raz pierwszy pojawimy się w cyklu UCI World Tour. Polski wyścig ma wspaniałą historię i gromadzi wielką widownię na całym świecie. Dla nas to znakomita okazja do promocji naszej misji – inspirowania, edukacji i zwiększenia wiary we własne możliwości chorych na cukrzycę w Polsce i na całym świecie – zapowiedział Vassili Davidenko, wiceprezes do spraw sportowych Team Novo Nordisk.

Proces przyznawania dzikich kart na 73. Tour de Pologne UCI World Tour nadal trwa, o kolejnych drużynach, które będą mogły wystartować w naszym narodowym wyścigu poinformujemy po Nowym Roku.

73. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach 12-18 lipca 2016 roku. Po raz pierwszy w historii będzie połączony z Tour de Pologne kobiet, który zostanie rozegrany bezpośrednio po wyścigu mężczyzn, a więc w dniach 18-20 lipca. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL