R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41302223 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Sławomir Spławski wygrywa po raz trzeci

 

Jedenasty czwartek kolarski sezonu 2017


Sławomir Spławski przed Piotrem Lisem i Michałem Górniakiem.
Fot. Piotr Kurek

Sławomir Spławski (Merx Team) triumfował dziś w jedenastym w tym roku czwartku kolarskim na torze samochodowym "Poznań". To jego trzecie zwycięstwo w tym sezonie, wszystkie odniesione w czerwcu 2017.

Dziś, 29 czerwca - w dniu imienin Piotrów i Pawłów - patronów miasta Poznania, do przejechania było dwanaście rund, czyli 48996 metrów.

Po starcie bardzo mocno pojechali do przodu Lech Ergang z Poznania i Krzysztof Paterka z Leszna. Na drugiej rundzie dojechało do nich kilku zawodników i tak ukształtowała się siedmiosobowa czołówka: ci dwaj kolarze oraz Sławomir Spławski, Piotr Lis, Jakub Malke, Michał Górniak i Jakub Kędziora.


Piotr Lis, Krzysztof Paterka, Sławomir Spławski, Michał Górniak i Lech Ergang. Oni dali dziś pokaz zgodnej jazdy. I zajęli sześć pierwszych miejsc.
Fot. Piotr Kurek

Pedałowali zgodnie, szybko, oddalając się od peletonu. Kilka rund do końca zostalo ich sześciu (odpadł Kuba Malke), ale z tyłu pięknie gonił ich Piotr Pawłowski z Sobótki ze swym podopiecznym Kacprem Półtorakiem (juniorem).

Na ostatniej rundzie przez moment wydawało się, że Pawłowski i Półtorak dojadą do czołowej szóstki. Tak się jednak nie stało. Finisz wygrał Sławomir Spławski (1:05:32) przed Piotrem Lisem i Michałem Górniakiem.

To trzecie zwycięstwo młodego "Spławika" podczas tegorocznych czwartków kolarskich na torze samochodowym "Poznań", Poprzednio wygrywał w dniach 8 i 22 czerwca.


Piotr Lis (drugie miejsce), Sławomir Spławski (1. miejsce) i Michał Górniak z córkami Marysią i Mają (3. miejsce).
Fot. Piotr Kurek

Następny czwartek kolarski za tydzień - 6 lipca 2017.
 

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL