R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41190175 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Elita to jednak elita

 

Paweł Cieślik i jego koledzy jechali
o trzy minuty szybciej dziesięć rund


Jakub Najs (od lewej), Wojciech Sykała, Paweł Cieślik i Kacper Kistowski pokonali 10 rund na torze samochodowym "Poznań" ze średnią prędkością 47 kilometrów na godzinę.

Fot. Piotr Kurek

Paweł Cieślik, Wojciech Sykała, Kacper Kistowski (wszyscy Wibatech Merx Wrocław) oraz Jakub Najs (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) pojawili się w czwartek na torze samochodowym "Poznań", by pościgać się z amatorami.


Dostali takie prawo od organizatora, ale rozpoczęli jazdę trzy minuty po nich. Kibice zadawali sobie pytanie, czy czwórka zawodników elity da radę dojechać do liczącego 140 osób peletonu, czy też nie? Stopery poszły w ruch a Paweł Cieślik i trójka jego kolegów pedałowała od startu niesamowicie. Po pokonaniu 5 rund (dokładnie 20,415 km) odrobili do amatorów 2 minuty 33 sekundy. I w tym momencie było już wiadomym, że dojadę bez większych problemów do czołówki kolarzy bez zawodowych licencji. I też tak się wkrótce stało.


Paweł Cieślik w tym roku bedzie reprezentował barwy teamu Wibatech Merx Wrocław.

Fot. archiwum Pawła Cieślika

Organizator imprezy Romuald Szaj jechał samochodem kilka rund za czwórką szosowców elity. – Średnia ich prędkość oscylowała w okolicach 50 km na godzinę, miejscami zbliżali się do sześćdziesiątki. Było na co popatrzeć, jak Paweł Cieślik i koledzy naciskali na pedały - podkreśla prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Cyklistów.

Słowa prezesa najlepiej potwierdza zapis z Garmina Pawła Cieślika. Czas jazdy - 52 minuty 5 sekund. Maksymalna prędkość - 59,6 km/h, maksymalna kadencja - 119.

Ten zapis pokazuje wysiłek kolarza na torze samochodowym "Poznań".

W piątek Paweł Cieślik i jego koledzy zaprezentują się w stolicy Dolnego Śląska jako kolarze grupy Wibatech Merx Wrocław, a podczas weekendu wezmą udział (będą się ścigać) w ogólnopolskiej inauguracji sezonu kolarskiego w Dzierżoniowie i  Sobótce.

                                  Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL