Skuteczny finisz olimpijczyka

Sławomir Chrzanowski najszybszy
dziś na torze samochodowym "Poznań"

Sławomir Chrzanowski regularnie startuje na torze samochodowym "Poznań".

Sławomir Chrzanowski, olimpijczyk z Atlanty, wygrał dziś wyścig szosowy (przyspieszony o dwa dni czwartek kolarski) na torze samochodowym "Poznań". 50-latek z Dzierżoniowa uczestniczył w skutecznym odjeździe czterech zawodników na trzy rundy przed końcową kreską i na ostatnich metrach skutecznie finiszował przed Jakubem Kędziorą.

Trzy panie i 70 mężczyzn wzięły udział w dzisiejszym wyścigu. Do pokonania było dwanaście rund, czyli prawie 49 kilometrów. Temperatura wynosiła 15,5 stopni Celsjusza, wiaterek trochę dmuchał.

Wyścig był niezwykle ciekawy, od startu do mety. Na pierwszej rundzie aktywny był Sławomir Urbański z Wągrowca, na kolejnych Grzegorz Podgórski, Piotr Przybył oraz Tomasz Grobelny i Jakub Kędziora (wszyscy z Poznania). Każda jednak próba odjazdu była skutecznie kasowana przez peleton.

Trzy rundy przed metą skoczył do przodu Jakub Kędziora. Błyskawicznie za nim popędzili Sławomir Chrzanowski. Piotr Lis z Korytnicy i Piotr Sućko z Poznania. Cała czwórka mocno nacisnęła na pedały i szybko zyskała przewagę kilkunastu sekund. Gdy wjeżdżali na ostatnie okrążenie, byli przed grupą zasadniczą kilkaset metrów z przodu. I nie stracili swej szansy.

Kibiców interesowało, kto dziś wygra? Na ostatnich stu metrach gnali, jak na złamanie karku, obok siebie Jakub Kędziora i Sławomir Chrzanowski, za nimi pedałowali Piotr Lis i Piotr Sućko.  Wygrał Sławomir Chrzanowski, rocznik 1969, olimpijczyk z Atlanty.

– W swej bogatej karierze szosowca zawsze finiszowałem na ostatnich metrach. I dziś też tak zrobiłem, gdy około 20 metrów przed metą mocno depnąłem na pedały. Wygrałem, cieszę się z tego sukcesu. Tym bardziej, że moi rywale są ode mnie młodsi - podkreślił szosowiec, który startował w Wyścigu Pokoju, na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie (1996 - 50. miejsce) i był przez długie lata reprezentantem Polski.

Sławomir Chrzanowski lubi startować na torze samochodowym "Poznań" i regularnie ściga się w tym miejscu. wielce sympatycznemu kolarzowi z Poznania. W ubiegły czwartek był drugi przed trzecim Jakubem Kędziorą (zwyciężył Holender Patrick Bos), dziś znów był lepszy od wielce sympatycznego kolarza z Poznania.