R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41308827 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Piękny prezent na urodziny

 

Jakub Średziński wygrywa czwartek kolarski


Jakub Średziński wygrywa. Za nim finiszują Hubert Semczuk (czerwony strój), Adrian Mrówka i Marcin Karbowy.
Fot. Piotr Kurek


Jakub Średziński (Toruńskie Towarzystwo Cyklistów) wygrał dziś czwartek kolarski w ładnym stylu. Torunianin sprawił sobie piękny prezent na swe dzisiejsze urodziny. 36-latek był najszybszy na finiszu i lepszy od czterech kolegów z ucieczki. Startowało 108 osób (w tym cztery panie), po raz pierwszy w tym roku wszyscy razem.


Było chłodnawo, delikatny wiaterek dmuchał, ale deszcz ominął tor samochodowy "Poznań". Grupa 108 amatorów kolarstwa wystartowała kilkanaście minut po godzinie 18. Do pokonania było 12 rund.

Na trzecim okrążeniu Jakub Średziński i Jakub Malinowski z Poznania mocno pociągnęli do przodu, oderwali się od peletonu. Skoczyło za nimi trzech zawodników: Hubert Semczuk z Poznania, Marcin Karbowy i Adrian Mrówka z Poznania. Ta piątka szybko zrobiła przewagę nad resztą, która wynosiła od kilkunastu sekund do ponad pół minuty.

Uciekinierzy zgodnie współpracowali i na ostatnie okrążenie (przypominam, że długość toru wynosi 4083 metry) wjechali z bezpieczną przewagą. Najszybszy na finiszu okazał się Jakub Średziński przed Hubertem Semczukiem i Adrianem Mrówką. Czwarty był Marcin Karbowy. Tym zawodnikom zmierzono ten sam czas: 01:04:16. Piąty Jakub Malinowski zameldował się trzy sekundy za kolegami z odjazdu.

Dziś po raz pierwszy w tym  roku wszyscy zgłoszeni amatorzy szosowej rywalizacji wystartowali razem. W sumie 108 osób, w tym cztery panie. Sylwia Szpulewska-Larek z Łukowa pod Obornikami, czołowa uczestniczka maratonów MTB w Wielkopolsce, po raz pierwszy pedałowała na poznańskim torze samochodowym. – Dałam radę przejechać jedną rundę razem z peletonem. Podoba mi ten rodzaj wyzwania, choć wiem, że wiele się muszę jeszcze nauczyć - to słowa pani Sylwii.

Czwartek kolarski, 20 maja 2021 - pierwsza dziesiątka  
1. Jakub Średziński (TTC Toruń) - 01:04:16
2. Hubert Semczuk (Strefasportu.pl MW Invest) - ten sam czas
3. Adrian Mrówka (Białobłocki Pro Coaching Team) - ten sam czas
4. Marcin Karbowy (Decathlon Poznań) - ten sam czas
5. Jakub Malinowski (Turun Urheilulitto) - 01:04:19
6. Przemysław Kuświk ((Białobłocki Pro Coaching Team) - 01:04:40
7. Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) - 01:04:40
8. Jakub Najs (Dar-Bud Team) - 01:04:48
9. Jakub Kędziora (One Obssesion) - 01:04:52
10. Piotr Lis (Merx Team) - 01:04:52

W poszczególnych kategoriach zwyciężali: M1 - Hubert Semczuk, M2 - Jakub Średziński, M3 - Piotr Mucha (NTS Spectrum Bike), M4 - Bogdan Halucha (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), kobiety - Marta Gogolewska (Merx Team).

                             Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL