Jestes 41035249 gosciem na naszej stronie
Bielski i Jakuć wygrali w Suchym Lesie

29 kwietnia szosowi mastersi z całej Polski mieli bardzo pracowity dzień. Od rana uczestniczyli w jeździe indywidualnej na czas (64 kolarzy) po terenie poligonu Biedrusko, po południu zaś ścigali się oni (81) po ulicach Suchego Lasu i drogach doń przylegających.

Najliczniej był obsadzony wyścig kategorii IV (60-69 lat), wystartowało w nim 23 zawodników. Mieli oni do pokonania cztery rundy o długości 7 kilometrów każda. Wygrał go reprezentant KS Lechia Gdańsk Zbigniew Bielski w czasie 44 minut 22 sekund. Prawie razem z nim linię mety przejechali Zbigniew Niespodziany (też Lechia Gdańsk) i Sławomir Rubin z Łodzi. Na czwartym miejscu, ze stratą 13 sekund, przyjechał Grzegorz Tramś z Warszawy. Za nim finiszowała liczna grupa, którą przyprowadzili Edmund Grabowski (Lechia Gdańsk) i Radosław Myszkowski (MKS Aleksandrów Łódzki).

Leszek Jakuć z Częstochowy jedzie po zwycięstwo.

Także interesujący był wyścig w kategorii III (50-59 lat), sześć rund po 7 kilometrów. Rywalizowało 22 kolarzy. Wygrał rówieśnik Czesława Langa, rocznik 1955, Leszek Jakuć z Częstochowy w czasie 1 godziny 3 minut 52 sekund. Taki rezultat osiagnęło także pięciu następnych kolarzy: 2. Wojciech Kwiecień (Opole), 3. Jerzy Jagieła (Łódź), 4. Cezary Pyzikowski (Lublin), 5. Romuald Szaj (PTC Poznań), 6. Piotr Wajs (Częstochowa).

Roman Bladowski z Gdańska już wie, że wygrał wyścig.

6. Leszek Makowski, Łódź - 11:26,42
W tej kategorii ścigało się 12 kolarzy. Poznaniak Adam Zydorczak zajął siódme miejsce z czasem 1:29,05.

6. Piotr Wajs, Częstochowa - 1:03,52

Leszek Jakuć, z lewej, już z pucharem za zdobycie pierwszego miejsca. W żółtej koszulce wicewójt Suchego Lasu Jerzy Świerkowski, z prawej poznaniak Romuald Szaj.

6. Rajmund Nowak, Poznań - 0:42,45

Wyścig niestowarzyszonych (18-29 lat) na dystansie 49 km (7x7 km) wygrał Kamil Maj z Lublina przed Maciejem Wichłaczem i Marcinem Jaśkiewiczem (obaj z Mogilna). Wśród VIP-ów triumfował Marek Kluj z Poznania.

Najlepsi zawodnicy kategorii drugiej. Roman Bladowski - drugi z lewej.

Wyścig kolarski w Suchym Lesie, o puchary wójta i Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów, odbył się już po raz dziesiąty i punkty tu zdobyte liczą się do Pucharu Polski.