Jestes 41034339 gosciem na naszej stronie
Dobra jazda Macieja Paterskiego

Maciej Paterski zajął w poniedziałek 11. miejsce na trzecim etapie kolarskiego wyścigu Tour de l'Avenir we Francji prowadzącym z Neris les Bains do Saint Symphorien sur Coise długości 207,2 km.

Etap wygrał Niemiec Dominik Klemme, liderem w klasyfikacji generalnej jest Belg Ben Hermans. Po prologu i trzech etapach zawodnik z Jarocina zajmuje w klasyfikacji generalnej 16. miejsce ze stratą 56 sekund do prowadzącego w wyścigu Belga.

***

Maciej Paterski zajął w niedzielę drugie miejsce na drugim etapie kolarskiego wyścigu Tour de l'Avenir we Francji prowadzącym z Vezelay do Commentry o długości 195,5 km. Zwyciężył Holender Coen Vermeltfoort, a trzeci był Włoch Damiano Caruso.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Rosjanin Dmitrij Kosjakow przed Francuzem Jonathanem Thire i Andreiem Amadorem (Kostaryka).

Maciej Paterski reprezentował Polskę w ubiegłym roku na szosowych mistrzostwach świata w Sttutgarcie.

Po dwóch etapach Maciej Paterski zgromadził 52 punkty i prowadzi w klasyfikacji punktowej. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Maciej Paterski jechał rok temu w tym wyścigu i był najlepszym z Polaków, zajmując 23. miejsce - ze stratą 11 minut i 46 sekund do zwycięzcy.

***

W sobotę podczas pierwszego etapu z Chalette-sur-Loing do Avallon, o długości 131 km Maciej Paterski zajął trzecie miejsce i był najlepszym z Polaków.

W Tour de l'Avenir startują reprezentacje narodowe orlików (do lat 23) z kilkunastu krajów: Portugalii, Włoch, Danii, Niemiec, Słowenii, Rosji, Belgii, Ukrainy, Holandii, Estonii, Łotwy, Polski, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Luksemburga, Szwajcarii, dwóch ekip Francji i zespołu, w którym jadą po dwaj reprezentanci RPA, Kolumbii oraz Australiczyk i Kostarykańczyk.

Polacy jadą w składzie: Paweł Cieślik (121), Adrian Honkisz (122), Sylwester Janiszewski (123), Łukasz Modzelewski (124), 125 Piotr Osiński (125) i Maciej Paterski (126).

Tegoroczny Tour de l'Avenir odbywa się po raz 45. Rozpoczął się on w piątek prologiem, zakończy w niedzielę 14 września etapem z Seix do Mirepoix o długości144.5 km.