R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41571565 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Poznańscy rowerzyści
powitają wiosnę w Sławnie

 

W najbliższą sobotę, 21 marca, rowerzyści Poznania i okolic mogą wsiąść na swe bicykle i uczestniczyć w rajdzie będącym radosnym powitaniem wiosny.

Pasjonaci dwóch kółek będą mieli do przejechania około 37 kilometrów na trasie: Poznań (godzina 9.00 - start, parking ul. Chemiczna), 9.15 Koziegłowy (parking przy aptece - ul. Poznańska), godz. 9.30 Kicin (pętla autobusowa), Kliny, Wierzonka, Tuczno, Wronczyn, Krześlice, Sroczyn, Głębokie, Sławno.

Organizatorzy rajdu - Oddział PTTK Poznań-Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka i Koło PTTK „Łaziki” w Swarzędzu - wyznaczyli metę rajdu na parkingu w pobliżu kościoła drewnianego w Sławnie. Oczekują oni na rowerzystów w godzinach od 12 do 13.

Uczestnicy rajdu otrzymują: znaczek rajdowy, ciepły posiłek na mecie, jak również  punkty na odznaki turystyki pieszej i kolarskiej. Organizatorzy przygotowali nagrody dla zwycięzców konkursu na najładniejszą Marzannę i puchar dla najliczniejszej drużyny.

Na metę rajdu można także dotrzeć indywidualnie - dowolną trasą, według własnego uznania.

Organizatorzy pomyśleli także o piechurach, których zapraszają na trasę autokarowo-pieszą, wiodącą "Szlakiem kościołów drewnianych". Autokar rusza o godzinie 8.00 ze Swarzędza (pętla S-1), by o godz. 8.30 być przed Gimnazjum nr 24 w Poznaniu, zaś o 8.50 na Śródce (parking za kościołem św. Jana Jerozolimskiego). Nastepnie autokar przejedzie do Kiszkowa (zwiedzanie drewnianego kościoła), później do Sławna. Będzie też okazja, by pokonać pieszo dystans 5 kilometrów.

Komandorem rajdu jest Eugeniusz Jacek, jego zastępcą Piotr Wojciechowski. Organizatorów imprezy wspierają: Starostwo Powiatu Poznańskiego, Urząd Miasta Poznania, Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu oraz Urząd Gminy Czerwonak.

Zgłoszenie uczestnictwa
Zgłoszenia uczestnictwa indywidualne i zbiorowe przyjmowane będą: w Poznaniu, w siedzibie Oddziału PTTK Poznań-Nowe Miasto na Ratajach, os. Bohaterów II Wojny Światowej 29 (budynek Gimnazjum nr 24 przy ul. Kruczej) w dniu 19 marca w godzinach od 16.30 do 18.00; w Swarzędzu, w siedzibie koła PTTK „Łaziki”, Os. Kościuszkowców 39 (piwnica), w dniu 19 marca w godzinach od 17.00 do 18.00. Przy zgłoszeniach zbiorowych konieczna jest imienna lista uczestników.

Odpłatność i świadczenia
Odpłatność wynosi 6 zł od osoby - trasy rowerowa i dowolna. Trasa autokarowo-piesza - 20 zł dorośli, młodzież szkolna 15 zł. W przypadku wpłat po terminie organizatorzy zastrzegają sobie możliwość niezrealizowania świadczeń w pełnym wymiarze.

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie uczestników we własnym zakresie; uczestnik odpowiada w pełni za ewentualne szkody wyrządzone na trasie lub na mecie.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL