R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41190513 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Jutro majówka z ABC

 

W tym roku wyjątkowo w sobotę 7 maja

Jutro, 7 maja, w Lesznie odbędzie się rowerowa majówka "ABC". Rozpoczyna się o godzinie 10.00 na leszczyńskim rynku i jej uczestnicy tym razem będą mieli do pokonania dystans kilkunastu kilometrów.


Kto policzy jutro uczestników leszczyńskiej majówki?
Fot. Jacek Kuik

Majówka z "ABC" jest organizowana od 20 lat, zawsze 1 maja. Startuje o godz. 10 z rynku w Lesznie. Trasa rajdu liczy od 25-30 km i prowadzi przez malownicze tereny wokół Leszna, przez sąsiednie gminy. Meta zlokalizowana jest co roku gdzie indziej, choć najczęściej na lotnisku w Strzyżewicach, gdzie są dogodne warunki do zorganizowania wielkiego pikniku z wieloma atrakcjami. Wszyscy rajdowicze dostają za darmo talerz wojskowej grochówki. Są konkursy z nagrodami, pokazy, cukierki wyrzucane z samolotu, stoiska gastronomiczne, występy grup artystycznych.

W tym roku majówka z "ABC" odbędzie się, z powodu 1-majowych uroczystości beatyfikacji Jana Pawła II, w sobotę, 7 maja. Jej uczestnicy pojadą z Leszna do Drzeczkowa (14 km), gdzie ma mecie odbędzie się wielki festyn.

Gazeta „ABC” ukazuje się od lipca 1990 roku. Wychodzi na terenie miasta Leszna oraz powiatów leszczyńskiego, gostyńskiego, kościańskiego, rawickiego, wschowskiego i górowskiego. Jako jedna z nielicznych gazet w kraju ukazuje się dwa razy w tygodniu: we wtorki i piątki. Cała gazeta jest kolorowa. Wydawcą gazety jest Leszczyńska Oficyna Wydawnicza.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL