R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41831905 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Na rowerach i pieszo do Łysego Młyna

 

XVI Wielkopolski Rajd „ Dokarmiamy zwierzęta”


Wilczy Młyn w zimowej scenerii. Zdjęcie wykonane 11 marca 2012 przez autora Wielkopolskiego Rowerowania.

Jutro, w niedzielę 10 lutego, odbędzie się XVI Wielkopolski Rajd "Dokarmiamy zwierzęta". Jego uczestnicy zmierzać będą na metę, usytuowaną w Łysym Młynie koło Biedruska, autokarem, pieszo i rowerami.

Trasy rajdu:
Trasa I – autokarowo-piesza

Start: godz. 8:05 (wyjazd autokaru z Swarzędza – pętla autobusowa os. Kościuszkowców) – godz. 8.45 (wyjazd z Poznania sprzed Szkoły Podstawowej na ul. Żonkilowej ) – godz. 9.20 (wyjazd z Poznania – parking na Komandorii za kościołem pod wezwaniem św. Jana Jerozolimskiego). Godz. 10.00 Owińska sprzed kościoła (plac Przemysława) wyjście na trasę pieszo – Bolechowo – Promnice - Łysy Młyn. Długość około 8 km. Kierownik trasy: Zbysław Kaczmarek. Na start do Owińsk można także dojechać z Poznania pociągiem z Dworca PKP Poznań Główny lub autobusem linii Transkom nr 312 z Dworca Autobusowego Poznań Śródka.

Trasa II – rowerowa
Start: godz. 11.00 Czerwonak (sprzed Hali Sportowej ul. Leśna) – Owińska – Bolechowo – Łysy Młyn. Długość około 16 km w jedną stronę. Kierownik trasy: Maciej Józefczak.

Trasa III – rowerowa
Start: godz. 11.00 Poznań (sprzed hotelu w Naramowicach) – Łysy Młyn. Długość trasy około 10 km. Kierownik trasy: Jerzy Baranowski.

Trasa IV – dowolna
Uczestnicy wędrują samodzielnie (pieszo, samochodem) na wybranej przez siebie trasie. Winni się zgłosić na mecie najpóźniej o godz. 12.30.

Meta rajdu znajdować się będzie na terenie Ośrodka Edukacji Leśnej w Łysym Młynie koło Biedruska. Meta czynna w godz. od 12.00 do 14.00.

Organizatorzy zapewniają ciepły posiłek i herbatę (dla tych którzy opłacili startowe w wysokości 7 złotych) na mecie. Będzie można zwiedzić Ośrodek Edukcji Leśnej w Leśnym Młynie oraz uczestniczyć w konkursie na najładniej wykonaną budkę lęgową i karmnik. Nagrodę otrzyma także najliczniejsza drużyna. Organizatorzy rajdu proszą o zabranie z sobą karmy dla zwierząt leśnych oraz dla znajdujących się w schroniskach psów i kotów

Rajd organizują Oddział PTTK Poznań-Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka oraz Koło PTTK „Łaziki” Swarzędz. Niezbędnego wsparcia organizatorom udzieliły Urząd Miasta Poznania oraz Nadleśnictwo Łopuchówko. Komandorem rajdu jest Eugeniusz Jacek.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL