R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41335888 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Podziwiali jesień i piękne okolice

 

Robert Kucza pracowicie fotografował
sobotni rajd rowerowy w okolicach Łężeczek


Okolice między Pniewami a Sierakowem stanowią idealne miejsce dla rowerzystów. Fot. Robert Kucza

Okolica wokół Jeziora Chrzypskiego ma swą niewątpliwą urodę. I to przez dwanaście miesięcy, bez względu na porę roku. Przekonali się o tym uczestnicy sobotniego rajdu rowerowego, który rozpoczynał się w Łężeczkach i tamże kończył.


Eugeniusz Siminiak (na pierwszym planie) wiódł rowerzystów na trasie ponad trzydziestu kilometrów.
Fot. Robert Kucza

Współgospodarzami imprezy byli członkowie Stowarzyszenia Rowerzystów "Odjechani - TEAM PL" z Pniew. Jego prezes Eugeniusz Siminiak zna bardzo dobrze prawie każdą ścieżkę, drogę i leśne dukty na dużym obszarze między Pniewami, Jeziorem Chrzypskim, Sierakowem i Międzychodem. On też wiódł pasjonatów bicykli po pięknych, ale i w pełni męczących podjazdach.


Carmen Głowacka z Poznania (z lewej) reprezentuje barwy PyrCyk Teamu.
Fot. Robert Kucza

Każdy kto w sobotę jechał z pniewską wiarą rowerową zapewne nie żałuje tego jesiennego wypadu na spotkanie z jesienią i piękną okolicą. Klimat towarzysko-rekreacyjnego pedałowania od pierwszych kilometrów po metę w Łężeczkach, tam też był i start, uchwycił pasjonat fotografii z Pniew, jeden z teamu "Odjechanych" Robert Kucza, który aparatem marki "Pentax" zrobił bardzo dużo zdjęć.


Pamiątkowe zdjęcie nad Jeziorem Kikowskim.
Fot. Robert Kucza


Autor Wielkopolskiego Rowerowania podczas sobotniego rajdu w okolicach Łężeczek.
Fot. Robert Kucza

W tym miejscu warto przypomnieć, że 12 maja tego roku w Pniewach odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim, przy dużym zaangażowaniu ekipy "Odjechanych" z Eugeniuszem Siminiakiem i Bogusławem Kwiatkowskim na czele. Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują na to, że w roku 2014 Pniewy będą po raz kolejny gościły najlepszych kolarzy górskich naszego regionu - na następnym championacie.


W sobotę nie brakowało trudnych podjazdów.
Fot. Robert Kucza

Jeśli ktoś chciałby poznać na rowerze okolice Pniew i trasę cross country w "Księżych Górach", taka okazja nadarzy się na początku listopada (dziewiątego - sobota). Zbiórka wszystkich chętnych o godzinie 11.00 przy boisku sportowym "Sokoła" - ulica Konińska.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL