R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878283 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W pelerynach na bicyklach
po wiedzę o Wojciechu Bogusławskim

 

Sezon rajdów rowerowych
w gminie Suchy Las rozpoczęty


Na trasie rajdu rowerowego - jazda przez poligon Biedrusko.
Fot. Sławomir Smogór

Prognoza pogody nie była zachęcajaca. A mimo to 15 maja na osiemnasty Rajd Rowerowy im. Wojciecha Bogusławskiego przyjechało na start ponad 200 rowerzystów i to prawie z całej Wielkopolski, nie zabrakło, oczywiście, mieszkańców gminy Suchy Las.

Barwna kolumna pasjonatów turystyki rowerowej wyruszyła po godzinie dziesiątej z końcowego przystanku "Pestki", po drodze zabierając uczestników z Suchego Lasu. Peleton dzielnie pokonał kałuże na ul. Nektarowej i żółtym szlakiem rowerowym dotarł do Złotnik, na ostatnie miejsce zbiórki.

Kiedy mieli wystartować, lunął rzęsisty deszcz. Zapobiegliwi rowerzyści szybko ubrali peleryny. Część osób zrezygnowała z dalszej jazdy. Organizatorzy ze względu na bezpieczeństwo zrezygnowali z wjazdu do Glinna. Za rowerzystów kwiaty pod pomnikiem Wojciecha Bogusławskiego złożyli artyści i pracownicy Centrum Kultury Gminy Suchy Las.

Za Glinnem deszcz ustał a dzieci miały frajdę i zaliczały większość kałuż po drodze. Zwarta grupa przekroczyła ul. Poznańską i już drogą rowerową dojechała na metę w amfiteatrze w Biedrusku. Zza chmur wyszło słońce. Rowerzystów w imieniu Zarządu Osiedla Biedrusko przywitał Marek Maurkiewicz oraz właściciel terenu Jan Kucharski. Na rowerzystów czekała gorąca herbata, grochówka z wkładką a na deser jagodzianka. Nagrodzeni zostali najstarsi i najmłodsi uczestnicy rajdu oraz rodziny.


Amfiteatr w Biedrusku - tutaj odbyło się zakończenie rajdu poświęconego pamięci Wojciecha Bogusławskiego - twórcy polskiego teatru narodowego.
Fot. Sławomir Smogór

Każdy z uczestników otrzymał "Historię w pigułce" mijanych miejscowości na trasie rajdu i okolicznościową plakietkę. A potem, jak zawsze, odbyły się konkursy wiedzy o patronie rajdu z cennymi nagrodami i konkursy dla dzieci. O oprawę muzyczną zadbał dwuosobowy zespół Zygmunta Urbaniaka. A że muzyka była taneczna, to porwała wiele osób do zabawy. Cel rajdu został osiągnięty, gdyż wielu uczestników zapowiedziało powrót za rok i to w większej grupie znajomych. Rajd został sfinansowany ze środków gminy Suchy Las.

Dziękujemy służbom mundurowym: żołnierzom z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, Straży Gminnej, OSP Suchy Las za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników.

                                                                    Grażyna Głowacka

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL