R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878585 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Ponad 500 osób wzięło udział
w rajdzie rowerowym do Zielątkowa

 

"Pieczona Pyra" po raz szesnasty


Dzieci prezentują swe artystyczne kreacje z pyrą właśnie.
Fot. Ryszard Głowacki

Ta impreza rowerowa jest na medal. Od jej początku, czyli od 1998 roku. Rowerowy rajd "Pieczona Pyra Zielątkowo" odbywa się zawsze jesienią i gromadzi licznie na starcie fanów pedałowania z Poznania, Suchego Lasu i okolic. W minioną niedzielę, 5 października, ponad 500 osób jechało w stronę polany nad Samicą Kierską, gdzie tradycyjnie była zlokalizowana meta i stoły uginające się od jadła.

W minioną niedzielę rowerowy rajd "Pieczona Pyra Zielątkowo" odbył się już po raz szesnasty. Wzięło w nim udział ponad 500 osób - w większości z Poznania, Suchego Lasu i okolic. Mieczysław Koczorowski z Wrześni zebrał pod swe skrzydła około dwadzieścia osób ze swego miasta i okolic. Pojawili się, co było miłą niespodzianką i zaskoczeniem dla organizatorów, turyści rowerowi z Krakowa, Świnoujścia i Kołobrzegu. Zdzisław Obiegała, były kolarz szosowy (startował trzy razy w Tour de Pologne), właściciel salonu rowerowego "Bicykl" w Poznaniu, też jechał z żoną.

Meta na polanie nad Samicą Kierską jest miejscem opowieści o wyprawach rowerowych w danym roku, o wycieczkach, najciekawszych zdarzeniach, albo, po prostu, terenem sycenia się pięknem październikowej aury i bogactwem wielkopolskiej kuchni.


Zbiórka rowerzystów na poznańskim osiedlu Jana III Sobieskiego.

Fot. Włodzimierz Sylwestrzak

– Pogoda dopisała, nie padało, było ciepło - mówi Grażyna Głowacka, animatorka tej imprezy od początku, która wspólnie z mężem Ryszardem Głowackim oraz Kołem Gospodyń Wiejskich z Zielątkowa i miejscową OSP organizują ten niepowtarzalny rajd. Wspomagali ich jak zawsze mieszkańcy tej wsi.

Jedzenia było w bród. Zupa ogórkowa, że palce lizać. Gzik ze szczypiorkiem. Chleb ze smalcem i ogórkami, kiełbasa z grilla oraz kawa, herbata i coś słodkiego. Co tu dużo mówić, uczestnicy rajdu zjedli 50 kilogramów pyr.

Nikt nie wracał do domu głodny, była też okazja dobrej zabawy dla dorosłych i dzieci. Odbyły się konkursy dla dorosłych i dla dzieci. Również poetycki o pyrze.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL