R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41147877 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-15
Jutro jedziemy do Będlewa

 

Niestandardowy Rajd Trzech Piotrów


Jesień nad Jeziorem Góreckim, rok 2011.
Fot. Piotr Kurek

Jutro, w sobotę 14 listopada, jedziemy do Będlewa, by uczestniczyć w XXVIII Rajdzie Rowerowym Radia Merkury. Tym razem nie ma wyznaczonego jednego miejsca startu dla wszystkich. Każdy sam lub z grupą znajomych czy też przyjaciół wybiera sobie miejsce, skąd rozpocznie pedałowanie.

Ważne jest to, by w trakcie jazdy swym aparatem fotograficznym uchwycić piękno jesieni. Będzie to możliwe, gdyż większość tras dojazdu na metę w Będlewie prowadzić będzie przez urokliwe tereny Wielkopolskiego Parku Narodowego. Można zatem zatrzymać się nad jeziorami - Góreckim, Jarosławieckim i Kociołek, w okolicach stacji kolejowej w Osowej Górze, przy wieży widokowej na Pożegowie, by zrobić konkursowe zdjęcia.

Możliwości dróg dojazdu do Będlewa jest naprawdę dużo. Najbliżej będą mieli na metę rajdu mieszkańcy Mosiny, Stęszewa (liczę na udział miejscowych fanów MTB), Borkowic, Puszczykowa, Pecnej, Drużyny, Nowinek i Czempinia. Wiem, że zamierza uczestniczyć w tej imprezie wielu mieszkańców Poznania, w tym znakomici mistrzowie fotografii.

Organizatorzy rajdu witać będą rowerzystów przy pałacu w Będlewie od godziny 12, którzy będą mieli półtorej godziny, by się zarejestrować, gdyż jest to warunek wzięcia udziału w konkursie fotograficznym z nagrodami.

Zatem każdy jedzie własnym szlakiem do Będlewa. Spotykamy się jutro, w połowie listopada, w ładnym miejscu Wielkopolski. Liczę, że będzie nas dużo, że plon fotograficzny będzie godny niestandardowego przedsięwzięcia, jakiego podjęło się Radio Merkury (Piotr Niewiarowski). A któremu z entuzjazmem sekundują dwaj inni Piotrowie (Miśkiewicz - Nowatex) i Kurek (Wielkopolskie Rowerowanie).

Napiszę krótko, jedziemy jutro rowerami przez polską jesień z aparatami fotograficznymi, uczestnicząc w Rajdzie Trzech Piotrów.

                                                                         Piotr Kurek 
  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL