R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41645119 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
75 rowerów dojechalo do Będlewa

 

Absolutnie dominowała brać turystyczna


Grażyna Wawrzyniak (w asyście Piotra Miśkiewicza) jako pierwsza melduje się na mecie Rajdu Rowerowego Radia Merkury.
Fot. Piotr Kurek

Grażyna "Gabi" Wawrzyniak z Lubonia była dziś dobrym duchem XXVIII Rajdu Rowerowego Radia Merkury, którego meta została zlokalizowana w Będlewie. Przyjechała w to miejsce jako pierwsza, za nią w ciągu ponad dwóch godzin dotarły tu jeszcze 74 osoby.

Grażyna Wawrzyniak wstała dziś wcześnie i o godzinie ósmej rano usłyszała w Radiu Merkury, że odbędzie się rajd rowerowy do Będlewa pod hasłem "Gońmy jesień z aparatem". – Lubię przygodę, ruch, jazdę na rowerze - więc pojadę - tak pomyślałam i tak zrobiłam, i tak opowiadała innym cyklistom o swej decyzji podjętej w ostatniej chwili.


Oni przyjechali z Poznania i Rokietnicy.
Fot. Piotr Kurek

Pani Grażyna wjechała o 11.30 majestatycznie na teren parku przy pałacu w Będlewie, wjechała jako pierwsza na metę rajdu. Drugi pojawił się Marek Lange, 60-latek ze Śremu, jeden dzielnych "Żwawych Dziadków" z tego miasta, który dystans 40 km pokonał bez problemu. Trzeci zameldował się Krzysztof Goździk z Mosiny.


Wspólna fotografia przy ognisku.
Fot. Piotr Kurek

Formuła sobotniego rajdu polegała na tym, że nie było wspólnego startu dla wszystkich. Jedni ruszali z Poznania (najwięcej), inni z Lubonia, Mosiny, Krosna, Puszczykowa,  Stęszewa, Skórzewa, Pobiedzisk, Wągrowca, Środy Wielkopolskiej, Rokietnicy, Obornik, Kamionek pod Kórnikiem. Po drodze fotografowali jesień.


Rowery w będlewskim parku.
Fot. Piotr Kurek

Dziś nie padał deszcz, temperatura oscylowała w granicach 10 stopni Celsjusza. Było słonecznie i wietrznie. Na mecie na rowerzystów czekali organizatorzy z Radia Merkury z Piotrem Niewiarowskim na czele, wspomagani przez Piotra Miśkiewicza (BCM Nowatex) i Piotra Kurka (Wielkopolskie Rowerowanie).


Autor Wielkopolskiego Rowerowania (nad Jeziorem Góreckim) w drodze na metę rajdu.
Fot. Czesław Mosiński

75 osób przyjechało dziś na rowerach do Będlewa. Jak na jesień - zupełnie przyzwoita frekwencja. Trzeba było się zarjestrować na mecie, by mieć prawo wysłania jednego zdjęcia na konkurs fotograficzny Radia Merkury (ocenią je oddzielnie jurorzy oraz radiosłuchacze) z cennymi dwoma nagrodami.


Grażyna Wawrzyniak - dobry duch rajdu.
Fot. Piotr Kurek

Smakowity żurek podawały panie Urszula i Bożena, także kawę i herbatę. Ognisko tworzyło klimat i nastrój jesiennego spotkania, podobnie jak homerycki śmiech optymistycznej rowerzystki z Lubonia. Radio Merkury i firma BCM Nowatex  wspólnie przygotowali aż 25 upominków, które były losowane wśród rajdowiczów.


Lidia Masza Antoniewicz z Mosiny uratowała swą obecnością honor pasjonatów MTB.
Fot. Piotr Kurek

Dominowała dziś rowerowa brać turystyczna, do której zaliczam Lecha Andrzejewskiego ze Skórzewa, Jerzego Migasa z Poznania, Zbigniewa Skrzypka z Lubonia, czy tez Zdzisława Jankowskiego z Mosiny (brał udział we wszystkich rajdach Radia Merkury). Lidia Masza Antoniewicz z Mosiny swą obecnością uratowała honor pasjonatów MTB, których można było policzyć na palcach jednej ręki. Zawiedli, gdyż liczyłem na ich udział, szczególnie amatorów kolarstwa górskiego z teamu Aktywny Stęszew.


W drodze na metę rajdu można było podziwiać kościółek we wsi Łódź.
Fot. Piotr Kurek

Dojechali do Będlewa Tomasz Przecinkowski (syn Franciszka Przecinkowskiego - znakomitego trenera kolarskiego Klubu Sportowego Stomil Poznań) i Szymon Przecinkowski (syn Tomasza i wnuk Franciszka). 19 grudnia 2015 minie dziesięć lat od śmierci jednego z najbardziej zasłużonych szkoleniowców cyklizmu w Wielkopolsce, o którym pamięta środowisko organizując od lat wyścigi szosowe w Kórniku. 


Tomasz Przecinkowski (od lewej), Piotr Miśkiewicz i Szymon Przecinkowski.

Fot. Piotr Kurek

Nietypowy rajd rowerowy z aparatami fotograficznymi udał się, co zgodnie twierdzili jego uczestnicy. Przez najbliższy tydzień mają możliwość wysłania po jednym zdjęciu. Które z nich okażą się najbardziej zachwycającym portretem listopadowej jesieni, okaże się 23 listopada, o czym poinformuje tego dnia  Radio Merkury. Wtedy poznamy dwa spośród 75 nazwisk.

                                                             Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL