R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329440 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Na rowerach dookoła Jeziora Kierskiego

 

W niedzielę 27 maja odbył się rajd rowerowy dookoła Jeziora Kierskiego. Była to już dziewiąta edycja tej niezwykle popularnej imprezy, organizowanej przez Marię i Tadeusza Matuszków, w której tym razem uczestniczyło 300 osób.


Fot. Tomasz Matuszek

Zbiórkę, jak w poprzednich latach, wyznaczono przed dworcem kolejowym w Kiekrzu. O godzinie 11.00 ruszyła barwna kawalkada rowerzystów w kierunku Krzyżownik. I później dalej, dalej, dalej - aż do mety rajdu, który wyznaczono w Kiekrzu, na terenie należącym do Katarzyny Paczkowskiej.

Rowerzyści przejechali ponad 15 kilometrów. Wśród nich była radna powiatu poznańskiego Grażyna Głowacka, jak również radni z gminy Rokietnica: Aleksandra Bartnik, Małgorzata Szymańska, Ryszard Lubka, Sławomir Kieliszek i Tadeusz Matuszek.


Fot. Tomasz Matuszek

Na mecie losowano nagrody, ponad sto. Były do wygrania dwa kaski, kompasy, kamizelki odblaskowe, pompki, części rowerowe.

Zmęczeni i wygłodzeni rowerzyści mogli się posilić grochówką z wkładką, ogórkami z beczki, smalcem oraz smakowitym chlebem z pieca chlebowego - upieczonym przez Mariusza Żmudzińskiego z Kiekrza.


Fot. Tomasz Matuszek

Rajd był, jak i w poprzednich latach, udaną towarzysko-rekreacyjną imprezą. To także dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Urzędu Gminy w Rokietnicy, sołtysa Kiekrza Wiesława Dziamskiego. Ową listę osób trzeba wydłużyć o Teresę i Ryszarda Dziamskich oraz państwo Dolskich.

I jeszcze jedno, członkowie Koła Turystyki Rowerowej "Kiekrz" (20 osób) jechali w nowych (bardzo ładnych) koszulkach kolarskich, które zostały wykonane dzięki wsparciu finansowemu Marka Pankowskiego.


Fot. Tomasz Matuszek

Co tu dużo mówić, znam małżeństwo Marii i Tadeusza Matuszków od lat. Miałem okazję uczestniczyć w wielu imprezach rowerowych razem z nimi. W 2002 roku jechałem z nimi, łokieć w łokieć, siedem dni z Suchego Lasu do Hanoweru - całe 682 kilometry. Rok później pedałowaliśmy wspólnie po ulicach Frankfurtu nad Odrą i Rostocku. I później, przez tydzień, po duńskiej wyspie Fionia.

Koło Turystyki Rowerowej "Kiekrz" istnieje od 1999 roku. Tworzyło go 10 osób i od początku jego prezesem jest Maria Matuszek. Teraz jest ich znacznie więcej i, po niedzielnym rajdzie dookoła Jeziora Kierskiego, kolejnych dziesięć osób chciałoby swą rowerową pasję przejawiać pod sympatycznym parasolem Marii Matuszek. Jednej z najbardziej aktywnych turystek rowerowych w Wielkopolsce.


Fot. Tomasz Matuszek

 

 

 

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL