R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41602895 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
VIII Herbowy Rajd Rowerowy do Chludowa

 

W najbliższą niedzielę 10 czerwca odbędzie się VIII Herbowy Rajd Rowerowy. Jego uczestnicy przejadą trasę z Poznania do Chludowa. Organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Gminy Suchy Las.

Miejsc zbiórki rowerzystów będzie kilka. O godzinie 10.00 na końcowym przystanku Pestki, osiedle Jana III Sobieskiego, zbiorą się mieszkańcy Poznania. Pół godziny później, o 10.30, przy tzw. Rydze w Suchym Lesie dołączą do nich kolejni cykliści. Trasa jazdy poprowadzi w stronę Złotnik (wjazd na poligon Biedrusko), gdzie barwny peleton rowerzystów poszerzy się o mieszkańców Kiekrza - godzina 11.00. Piętnaście minut później będą oni wszyscy już na boisku sportowym w Złotkowie.

I stamtąd około godziny jazdy do Chludowa, gdzie w miejscowym parku zlokalizowana będzie meta rajdu. Tu odbędą się konkursy dla dzieci i dorosłych, nie zabraknie okolicznościowej plakietki, jak również posiłku.

Towarzystwo Przyjaciół Gminy Suchy Las, Urząd Gminy oraz miejscowy Ośrodek Kultury zapraszają rowerzystów w drugą niedzielę czerwca na imprezę rekreacyjną, w której co roku uczestniczy coraz więcej osób.

Gmina Suchy Las może poszczycić się flagą i herbem, nadanymi uroczyście 20 czerwca 1999 roku. Ich opracowanie poprzedzone było długimi studiami heraldycznymi i historycznymi. Insygnia przypominają historyczne związki z kawalerami maltańskimi oraz symbolizują przyrodnicze walory gminy. Na żółtej fladze, przy drzewcu umieszczono czerwony trójkąt – tło dla białego krzyża maltańskiego. Natomiast w herbie, na czerwonym polu, w górnej części znajduje się biały krzyż maltański, a poniżej ułomek czarnej gałęzi z czterema liśćmi dębu i dwoma żołędziami.

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL