R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878247 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Niedziela dwóch imprez i 500 rowerów

 

 

Miłośnicy rowerów w Poznaniu i jego okolicach mieli w niedzielę dylemat: gdzie pojechać, i w której imprezie uczestniczyć? Jedna odbywała w Zielątkowie, druga w Dąbrówce Kościelnej. Byłem w jednej i w drugiej miejscowości, widziałem setki kolarzy - łącznie było ich w tych dwóch miejscach aż 500.

ZIELĄTKOWO. Towarzystwo Przyjaciół·Gminy Suchy Las oraz mieszkańcy Zielątkowa zaprosili amatorów cyklizmu na IX Rajd Rowerowy im. Leszka Roszczyka "Pieczona Pyra - Zielątkowo 2007". Odbył on w niedzielę 7 października.


Zdzisław Obiegała, przed laty świetny kolarz szosowy, z żoną uczestniczy w rajdach i sam je też od lat organizuje.

Jako pierwsi, o godzinie 10.00, ruszyli (końcowy przystanek "Pestki" na Piątkowie) na trasę mieszkańcy Poznania. O 10.30 dołączyli do nich w Suchym Lesie (staw "Ryga") kolejni rowerzyści. O 11.00 cała rajdowa grupa spotkała się w Złotnikach, na ulicy Łagiewnickiej - przy szlabanie przy wjeździe na poligon. Najkrótszy dystans mieli do przejechania mieszkańcy Golęczewa.


Radość i uśmiech pary rowerzystów na mecie w Zielątkowie.

Meta rajdu znajdowała w Zielątkowie, na polanie nad Samicą Kierską. Tutaj też od godziny 12 rozpoczęła się na dobre zabawa dla dzieci i dorosłych. Nie zabrakło pieczonych pyr z ogniska, jak również przysmaków stołu staropolskiego.

Kucharze z Wagrowa i Świerkówek przygotowali przepyszną zupę ogórkową (niczego w niej nie brakowało - z dobrym mięsiwem także), panie z Zielątkowa częstowały chlebem ze smalcem i ogórkami, była też kiełbasa i kaszanka.


Ci panowie przygotowali wyśmienitą zupę ogórkową.

Impreza odbyła się już po raz dziewiąty i wzięło w niej udział prawie 300 amatorów rajdów turystycznych. Przyjechał Zdzisław Obiegała (przed laty wspaniały kolarz) z żoną, po raz kolejny przyjechali ci, którzy przed dwoma laty jechali rowerami po Ukrainie - Maria Palacz, Barbara Gracz, Janusz Rybarczyk, Michał Wasilewski, Roman Ruga i Zdzisław Szreder.


Oni przed dwoma laty przejechali rowerami tysiąc kilometrów po Ukrainie.

Licznie zjawili się cykliści z Kiekrza - z Marią i Tadeuszem Matuszkami na czele. Dzień wcześniej startował w zawodach MTB w Wągrowcu, zaś w niedzielę uczestniczył w rajdzie Grzegorz Napierała z podpoznańskiego Bolechówka.


Dzieci uczestniczyły w konkursach z udziałem pyr.

Grażyna Głowacka i jej mąż Ryszard po raz dziewiąty, we współpracy z innymi, znów godnie, z rozmachem i nawiązaniem do tradycji podejmowali cyklistów. Chwała im za to, że krzewią od lat w gminie Suchy Las aktywność rekreacyjno-turystyczną, zapraszając także mieszkańców Poznania i innych miejscowości do uczestnictwa w tych niezwykle udanych imprezach.


Droga do Zielątkowa jest niezwykle malownicza.

DĄBRÓWKA KOŚCIELNA. Tutaj w niedzielę odbyło się uroczyste otwarcie Cysterskiego Szlaku Rowerowego. Wzięło w nim udział 200 miłośników jazdy na bicyklu - z Owińsk, Wągrowca, Poznania, Skoków, Mieściska i innych jeszcze miejscowości.

Do Dabrówki Kościelnej na rowerach przyjechali: starosta powiatu wągrowieckiego Michał Piechocki, główny organizator imprez MTB w Wielkopolsce Wojciech Gogolewski, autor atlasów rowerowych po naszym regionie Andrzej Kaleniewicz.

Księża byli obecni, odprawiając msze w Owińskach, Wągrowcu i Dabrówce Kościelnej oraz święcąc na mecie Cysterski Szlak Rowerowy. Organizatorem imprez był Związek Międzygminny "Puszcza Zielonka" z jej szefem Tomaszem Łęckim - zarazem burmistrzem Murowanej Gośliny.

O otwarciu Cysterskiego Szlaku Rowerowego szerzej na stronie Kalendarium imprez/ Rajdy turystyczne/ Jechali na rowerach szlakiem cystersów do Dąbrówki Kościelnej

Czytaj także Moje jazdy/ Październik/ Mój niedzielny maraton

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL