R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41645524 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Udany rajd rowerowy Herbowy
do Chludowa do ojców Werbistów

 

8 czerwca odbył się IX Rajd Rowerowy "Herbowy" zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Gminy Suchy Las. Uczestniczyło w nim ponad 150 osób. Niezwykle udana impreza odbyła się w ramach obchodów Dni Gminy Suchy Las.

Trasa rajdu prowadziła od pętli Poznańskiego Sszybkiego Tramwaju na Piątkowie przez Suchy Las, Złotniki, Złotkowo do Chludowa. Trasa w tym roku była trudna, bo dwa miesiące bez deszczu spowodawały, że drogi przez las były bardzo piaszczyste. Na szczęście, dużo osób na utrudnienia nie narzekało.


Na trasie rowerowego rajdu "Herbowego".

Na metę amatorzy rowerów dotarli w komplecie o godzinie 12.15, zgodnie z harmonogramem, gdzie można było w cieniu na ławeczkach odpocząć po trudach jazdy po piasku i dokuczliwym upale.


Już na mecie w parku - u ojców Werbistów.

Tam na uczestników czekał żurek ugotowany przez ojców Werbistów , a doprawiany przez samego ojca Czesława. Dla spragnionych ojczulkowie przygotowali dwa gary soku. Dla łasuchów przyjechały drożdżówki z Suchego Lasu.


Sołtys Chludowa Marek Suszczyński (uczestnik wyprawy rowerowej z Suchego Lasu do Hanoweru w 2002 roku).

Najmłodsza uczestniczka, która pokonała trasę na rowerze, miała 6 lat . Pytana czy było ciężko jechać, stwierdziła, że było fajnie i na następny rajd też przyjedzie. Najstarszy uczestnik Wacław Kubalewski w lutym skończył 80 lat.


Najmłodsi uczestnicy rajdu rowerowego do Chludowa.

Tradycyjnie odbył się konkurs wiedzy o gminie Suchy Las. I miejsce i maksymalną liczbę punktów zdobył mieszkaniec Poznania Roman Mańczuk. Uczestnicy konkursu siedzieli w kręgu i rozwiązywali test. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, zróżnicowane w zależności od zdobytego miejsca.


Uczestnicy konkursu siedzą w kręgu.

 

Dla dzieci odbyły się liczne konkursy: zbieranie lizaków, rzut mambą, strzał na bramkę piłką plażową czy dmuchanie kół ratunkowych na czas, niektórym dzieciom przy dmuchaniu musieli pomóc tatusiowie.

Wielu rowerzystów skorzystało z możliwości zwiedzenia muzeum etnograficznego i izby pamięci Ojca Mariana Żelazka.

Uczestnicy rajdu okazali się hojni, gdyż zebrano 401 złotych na misje księży Werbistów.

Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji rajdu serdecznie dziękują Grażyna i Ryszard Głowaccy.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL