R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41831887 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pieczona Pyra - Zielątkowo 2008
jubileuszowo, po raz dziesiąty

 

W minioną niedzielę, 5 października, odbył się X Rajd Rowerowy im. Leszka Roszczyka „ Pieczona Pyra” - Zielątkowo 2008 zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Gminy Suchy Las i mieszkańców Zielątkowa. Uczestniczyło w nim ponad 350 osób.

Co tu dużo mówić, pogoda w niedzielę dopisała - rowerzystom cały czas świeciło słońce. Pierwsi z nich spotkali się na pętli Poznańskiego Szybkiego Tramwaju o godzinie 10, kolejne grupy powiększały kawalkadę cyklistów w Suchym Lesie, w Złotnikach. 350-osobowa grupa przez Golęczewo dotarła do Zielątkowa - na polanę nad Samicą Kierską.


350 osób wzięło udział w jubileuszowym Rajdzie Rowerowym "Pieczona Pyra" - Zielątkowo 2008.

Najmłodsi uczestnicy rajdu mieli 6 i 7 lat, najstarszymi Stanisława Lewandowska i Wacław Kubalewski (80 lat). Tradycyjnie odbyły się konkursy dla dzieci i dorosłych w PYRĄ w roli głównej.


Konkurs dla dzieci z PYRĄ w roli głównej.

Na polanie nad Samicą Kierską na cyklistów czekały suto zastawione stoły, pełne staropolskich smakołyków: chleb ze smalcem, ogórki kwaszone, gzik, kiełbasa, pyry pieczone w ognisku. Nie zabrakło jabłek, kawy, herbaty, zsiadłego mleka, pysznych placków - upiekły je gospodynie z Zielątkowa, jak również pączków.

Rowerzystów zaszczycili swoją obecnością wójt gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera i jego zastępca Jerzy Świerkowski.


Odpoczynek w promieniach słońca na polanie nad Samicą Kierską.

Dzisiaj Pyry rajd dziesiąty
będzie i dwudziesty piąty!
Słonko pięknie praży
to nagroda dla włodarzy!

Zawsze tutaj fajnie było
no i nic się nie zmieniło
Można tutaj jeść i pić,
śpiewać i wesołym być.
Organizatorom pięknie dziękujemy,
za rok znowu chętnie przyjedziemy.

Były śpiewy przy gitarze i ognisku, inicjowane przez Urszulę Habrych - dyrektora Ośrodka Kultury Gminy Suchy Las. 


Grażyna Głowacka (trzecia od lewej), radna powiatu poznańskiego, w sierpniu tego roku z mężem Ryszardem pokonała dystans 840 km na rowerze wzdłuż Nysy Łużyckiej i Odry. W niedzielę 5 października była jednym z głównych organizatorów "Pieczonej Pyry" - Zielątkowo 2008.

Krótko mówiąc, małżeństwo Grażyna i Ryszard Głowaccy jak również Renata Roszczyk włożyli wiele pracy i wysiłku, by jubileuszowy, X Rajd Rowerowy "Pieczona Pyra" - Zielątkowo 2008 wypadł na przysłowiowy medal. Cała trójka w tym miejscu, za pośrednictwem Wielkopolskiego Rowerowania, serdecznie dziękuje tym wszystkim, którzy pomagali i sponsorowali jeden z najlepiej organizowanych rajdów na rowerach w Wielkopolsce.

TEKST NAPISANY: 9 października 2008

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL