R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826894 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Swarzędz-Cross im. Mariana Kegela
już po raz siódmy: nie tylko dla mastersów

 

W niedzielę 22 marca 2009 nad Jeziorem Swarzędzkim odbędą się przełajowe wyścigi kolarskie im. Mariana Kegela. Zawody zostaną przeprowadzone już po raz siódmy w kilku kategoriach wiekowych; poza mastersami wystartują także kobiety, ścigać się będą również młodzicy, juniorzy młodsi i niestowarzyszeni. Organizatorzy planują także oddzielną rywalizację zawodników na rowerach górskich.

Jako pierwsi, o godzinie 11, ruszą na trasę mastersi kategorii III (6 rund), IV (5 rund) i V (4 rundy). Jedna runda liczyć będzie około 1500 metrów. Zawody odbędą się (start i meta) nad Jeziorem Swarzędzkim.


Przed rokiem, 16 marca 2008, zwycięzcą głównego wyścigu został Bartosz Brzeziński  z Poznania (z prawej) przed Radosławem Lonką i Wojciechem Juraszem.

Pięć minut po zakończeniu rywalizacji tych trzech kategorii na starcie staną zawodnicy trzech kategorii: 0, I i II, Po nich ścigać się będą kobiety i dziewczęta, jak również młodzicy i juniorzy młodsi.

Specjaliści MTB będą mile widziani w Swarzędzu, gdzie będą mogli rywalizować w oddzielnych wyścigach: open do lat 50 - 6 rund i open powyżej 50. lat - 5 rund.

Biuro zawodów, jak w minionych latach, przyjmować będzie zapisy przy ulicy św. Marcina 7 w godzinach 9.30-10.30.

Organizatorami imprezy są: Wielkopolski Związek Kolarski z siedzibą w Kaliszu, Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, Akcja Katolicka - oddział Swarzędz oraz firma Petro-Oil.

***
Marian Kegel urodził się 25 maja 1945 roku w Poznaniu. W wieku 17 rozpoczął efektowną karierę kolarską, w 1964 roku wziął udział w mistrzostwach świata we Francji. Rok później wystartował, jako pierwszy poznaniak, w Wyścigu Pokoju, którego trasa przebiegała wówczas przed Gród Przemysła. W 1966 roku znów ścigał się w Wyścigu Pokoju, w tym samym roku zajął szóste miejsce w wyścigu indywidualnym na mistrzostwach świata w San Sebastian. W 1968 roku uczestniczył, wraz z innym poznaniakiem - Zenonem Czechowskim, w Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku, gdzie w wyścigu indywidualnym zajął dziesiąte miejsce.

Zmarł śmiercią tragiczną 19 września 1972 roku. Miał zaledwie 27 lat...

Był sportowcem, który kolarstwo wielkopolskie wprowadził na arenę międzynarodową, czterokrotnie brał udział w Wyścigu Pokoju.

***
Zwycięzcy wyścigów Swarzędz-Cross im. Mariana Kegela

2003 - Lech Ergang Poznań
2004 - Lech Ergang Poznań
2005 - Edmund Grabowski Gdańsk
2006 - Edmund Grabowski Gdańsk
2007 - Mirosław Sokołowski Kowary
2008 - Bartosz Brzeziński Poznań 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL