R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902483 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Ścigali się o Paczki Śliwek

 

11 listopada 2009 roku we Wrześni na sportowo

"Paczka śliwek" to od lat hasło, rodzaj sportowego wyzwania. Gdzie? We Wrześni, podpoznańskim mieście, gdzie kolarstwo górskie ma wielu zwolenników. Zbigniew Ogrodowicz, dyrektor Wrzesińskich Ośrodków Sportowo-Rekreacyjnych, jeździ na rowerze, ściga się w maratonach MTB i sam organizuje niepowtarzalne imprezy dla pasjonatów bicykli.

W swym zawodowym życiorysie ma zapisany udział w organizacji startu najlepszych kolarzy świata, którzy we wrześniu 2007 roku wyruszyli do najdłuższego etapu 64. Tour de Pologne (240 km): z Wrześni do Świdnicy. Jechali wówczas championi światowej szosy: Szwajcar Fabian Cancellara, Włoch Alessandro Ballan, Frank Schleck z Luksemburga.


Ostatnie chwile przed startem.
Fot. Bogusław Gołębiowski

Ale Zbigniew Ogrodowicz od 2001 roku organizuje w "Małpim Gaju", lasek przy ulicy Działkowców, zawody XC dla najlepszych kolarzy górskich z Wielkopolski, w których także rywalizują zawodnicy z innych rejonów kraju. Również obcokrajowcy.

Jakby tego wszystkiego było mało, dla kolegów i przyjaciół z Wrześni i okolic od lat organizuje ściganie na rowerach górskich o nazwie "Paczka śliwek".

Dziś, 11 listopada, taka kolejna edycja odbyła się we we Wrześni w "Małpim Gaju". Przyjechałem, wystartowałem na swym rowerze marki Wheeler Pro 59, pedałowałem z ambicją na trudnej trasie za młodymi, obiecującymi zawodnikami MTB z Wielkopolski.

Eryk Ostrowski, Bartosz Zaworski, Piotr Tomczak - to najmłodsze pokolenie MTB. Jechała Agata Ignaszak - studentka poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, z Gniezna przyjechał Radosław Jaskulski - wielki pasjonat MTB. Najstarszymi uczestnikami, ścigającymi się, imprezy byli: Wojciech Ratajczak i Wojciech Przybylski (obaj z Wrześni) oraz autor tych słów.


Zbigniew Ogrodowicz, Eryk Ostrowski i Bartosz Zaworski.

Trochę mżyło, było ślisko, ale w sumie ponad trzydzieści osób zdecydowało się na udział w imprezie, która podkreśla w dniu Święta Niepodległości, że Września lubi kolarstwo, że imprezy rowerowe odbywają się tu prawie cały rok.

Były dyplomy, statuetki i paczki śliwek dla zwycięzców poszczególnych kategorii. I także losowanie nagród. Uroczystość honorowania najlepszych zawodników odbyła się przy ulicy Świętokrzyskiej, na terenie campingu nr 190 - piękny obiekt, gdzie można odpocząć tano, było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.


Oto oni, uczestnicy rowerowych zmagań we Wrześni w dniu 11 listopada 2009.

Myślę, że zawody MTB o paczki śliwek w przyszłym roku mogą nabrać nowego znaczenia, ściągnąć więcej zawodników i potwierdzić, że Września kocha kolarstwo. Szczerze, całym sercem - w czym duża zasługa Małgorzaty Gołębiowskiej, Zbigniewa Ogrodowicza, Wojciecha Ratajczaka, Wojciecha Przybylskiego i wielu innych pasjonatów rowerów.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL