R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41327540 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Oskar Pluciński na trzecim miejscu

 

Northtec MTB Zimą tym razem w Karczewie

W pięknej scenerii – mróz, śnieg, słońce – ścigali się w minioną niedzielę w Karczewie pasjonaci maratonów na rowerach górskich, dla których była to druga edycja cyklu Northtec MTB Zimą. Zwycięzcami na najdłuższym dystansie, Mega, zostali: Maja Busma z Legionowa i Radosław Rękawek z Garwolina. W imprezie uczestniczyli Wielkopolanie, z których najlepiej wypadli Gizela Rakowska z Gniezna i Oskar Pluciński z Konina.

Zima i tym razem nie zawiodła. Pogoda drugiej edycji cyklu maratonów zimowych Northtec MTB Zimą wyjątkowo sprzyjała urozmaiconej trasie w Karczewie. Pierwsze kilometry, po których przebiegała większość trasy dystansu Hobby, najkrótszego, to teren leśny o twardym podłożu. Zawodnicy i zawodniczki dystansu Fit, średni, mieli już jednak prawdziwe wyzwanie i niejednokrotnie przemierzali trasę w zamarzniętych koleinach.


Piękna sceneria drugiej edycji Northtec MTB Zimą w Karczewie. Na prowadzeniu Ireneusz Gruszczyński (nr 6), za nim Radosław Rękawek (159).

Dystans Mega, najdłuższy, był zdecydowanie najtrudniejszy, poprowadzony po wzgórzach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, i startujący wiele razy musieli schodzić z roweru, ślizgać się na zamarzniętych strumykach i roztopach, których o tej porze roku jest bardzo dużo.

Tym razem zwycięzcą na najważniejszym dystansie został Radosław Rękawek z Garwolina - 1:16:30h, drugi był Ireneusz Gruszczyński z Zielonki - 1:17:29, trzeci (pozytywna niespodzianka) Oskar Pluciński z Konina - 1: 18:34, czwarty Dawid Nowicki z Konina - 1:19:02, piąty - Marcin Bartolewski z Częstochowy - 1:21:34.

Oskar Pluciński z Konina w pierwszej edycji w klasyfikacji open był piąty, w Karczewie - trzeci. Zawodnik z Konina w tym roku reprezentuje AGpol Team i zamierza być jego silnym punktem, szczególnie w Skandia Maraton Lang Team.

Wśród pan trzy pierwsze miejsca na dystansie Mega zajęły: Maja Busma z Legionowa - 1:39:39 h przed Jolantą Kowalska z Legionowa - 1:39:42 i Bogną Kordowicz z Wołomina - 1:45:21.

Na dystansie Fit w kategorii K2 wygrała Gizela Rakowska z Gniezna. Tak jak w poprzedniej edycji Northtec MTB Zimą, która odbyła się w w lutym w Mrozach, startowali także inni Wielkopolanie: bracia Michał Górniak i Paweł Górniak, którzy w swych kategoriach wiekowych, MJ i M1, stawali na podium.

Finał cyklu Northtec MTB Zimą odbędzie się 28 marca w Józefowie.

Fotogaleria i szczegółowe wyniki znajdują się na stronie www.mazoviamtb.pl.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL