R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41302019 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Podjazd pełen emocji

 

Diallo Uphill Race Śnieżka 2011


Radosław Tecław zwycięsko wjeżdża na Śnieżkę.

Po raz kolejny, w minioną niedzielę, najwyższy szczyt Karkonoszy Śnieżka otworzył się dla kolarzy. Zachmurzone niebo i start ostry z centrum Karpacza, tak wyglądał początek Diallo Uphill Race Śnieżka i 14-kilometrowego podjazdu na 1602 metry nad poziomem morza.

Od świątyni Wang zaczęła się kamienista droga na szczyt, a od Strzechy Akademickiej na 350 śmiałków czekał porywisty wiatr i przelotny deszcz. Na szczycie pierwszy pojawił się Radosław Tecław z Corratec Team, któremu droga na szczyt zajęła niecałą godzinę, a dokładnie 00:53:52 h, zaledwie kilka sekund za nim był jego drużynowy kolega Andrzej Kaiser z czasem 00:54:01. Trzeci na mecie zameldował się Przemysław Ebertowski (Subaru Trek Gdynia) z czasem 00:55:11.


Małgorzata Zellner dynamicznie wjeżdża na 1602 metry nad poziomem morza.

Wśród pań nie do pokonania okazały się również zawodniczki Corratec Teamu: pierwsza była Magdalena Hałajczak z czasem 01:07:10, tuż za nią Agnieszka Gulczyńska z czasem 01:09:54. Trzecią panią na szczycie Śnieżki okazała się Michalina Ziółkowska z KTM Racing Team z czasem 01:10:58.


Maciej Grabek wręczał każdemu uczestnikowi paDiallomiątkowy medal „Zdobywcy Śnieżki”.

Na szczycie na wszystkich czekali kibice i paDiallomiątkowy medal „Zdobywcy Śnieżki”, który każdemu uczestnikowi wręczał Maciej Grabek dyrektor imprezy. Tegoroczny Diallo Uphill Race Śnieżka zakończył się wspólnym pilotowanym przez Seata Altea Freetrack zjazdem i dekoracją najlepszych uczestników.

W sportowej rywalizacji uczestniczyło 350 kobiet i mężczyn, chętnych do wspinania się na Śnieżkę było 700. Rekordowy czas zanotował przed rokiem Marek Galiński - 50 minut 53 sekundy.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL